Bölüm -39

İkinci kez kıdem durdurma kararı ile İstanbul’da Kolordu Komutanlığında kalan Bayram artık eski idealist haline dönmek ve emekli olmak istiyordu. Korumaları iptal edecek ailesi ile arasını düzeltecek ve sakin bir yerde hayatını sürdürmeye devam edecekti. Artık usulsüz işlere de paydos demişti.

Kararını vermiş bir şekilde saat 18:00’da Ottoman Palace’a gelmişti. Bara oturup spor haberlerini izlemeye başladı. “Ne içersiniz bayım?” diyerek gelen barmene ise “Viski” demek istemiyordu. “Sütlü kahve lütfen” diyerek kararının arkasında durdu. İki bardak kahveden sonra saatini kontrol etti. Saat 20:15’di. “Neden her zaman bu adamlar geç kalırlar ki?” diye düşündü.

Saat 20:35’de bara giren mafya patronu adamlarına işaret ederek ayrıda durmalarını istedi. Bayram’ın yanına yaklaşarak “Pardon geç kaldım ama istemeyerek” dedi. “Her zaman herkesin bir bahanesi vardır” diyerek karşılık verdi Bayram. Adam barmene işaret ederek yanına çağırdı. Barmen geldiğinde “İki viski lütfen” dedi. Hemen araya giren Bayram “Benimki sade kahve olsun” dedi. Adam şaşırarak “Artık içmiyorsunuz sanırım”  dedi. Bayram onayladı.

Havadan sudan biraz muhabbet ettikten sonra “Artık konuya gelelim isterseniz Bayram Bey” diyerek Bayram’a doğru döndü. Sıcak kahveyi iki eliyle sıkıca tutan Bayram “Ben de onu merak ediyordum. Neden beni buraya kadar yordunuz” dedi ve adama sert bir bakış fırlattı.

“Aslında yormak istemezdim fakat yerimiz gizli olduğu için burada buluşmanın daha uygun olacağını düşündüm” dedi. “Neyse dinliyorum” diyerek acelesini belli etti Bayram. “Evet. Koruma hizmetini sonlandırmak istediğinizi öğrendim” dedi. “Evet bunu size telefonda da bildirmiştim. Sorun nedir hala?” dedi Bayram. Adam derin bir nefes alarak konuya girdi.

“Bakın Bayram Bey. Siz bizim en değerli müşterilerimizdensiniz. Sizi kaybetmek istemeyiz. Fiyat indirimine gidebiliriz eğer fiyat yüksek geliyorsa” dedi. “Hayır fiyat sorun değil” dedi Bayram. “O zaman koruma şeklini değiştirelim eğer beğenmiyorsanız. Bunca sene sorun çıkmadığına göre memnunsunuz herhalde”.

“Koruma şekli önemli değil” dedi Bayram. Adam giderek sinirleniyor fakat belli etmemeye çalışıyordu. Bayram ise umursamaz bir hava takınmıştı.

“Bayram Bey tekrar ediyorum sizi kaybetmek istemiyoruz” diyerek ısrar etti. “Artık koruma istemiyorum” diyerek kararlılığını gösterdi Bayram. “Ailemle birlikte bizi kimsenin bulamayacağı bir yere yerleşeceğim” diyerek ekledi. “Biliyor musunuz Bayram Bey, bu dünyada nereye giderseniz gidin sizi mutlaka bulurlar.” “Olsun ben yine de şansımı denemek istiyorum” dedi Bayram.

Adam artık bütün tekliflerin sonuna gelmiş bir şekilde onun tarafında bulunan elini masaya koyup “O zaman ayrılma ücreti olan 7 milyon TL’yi ödemeniz gerekecek” dedi. Bayram bu konuşmadan böyle bir şey çıkacağını biliyormuşçasına doğruldu, adamın gözlerine bakarak “Nerede yazıyor bu?” dedi.

Adam cebinden Bayram’ın da ıslak imzasının bulunduğu sözleşmeyi çıkardı. En son maddelerde yazılmış maddeyi gördüğünde şok oldu. “Nasıl olurda sözleşmeyi okumam” diye kendine kızdı. Sakin davranarak “Ya ödemezsem?” diye sordu. “Bir almasını biliriz Bayram Bey” dedi adam.

Bayram masadan kalkarken “O zaman o şekilde alın” dedi. Adam şaşırmıştı. “Lütfen oturun Bayram Bey” dedi sakince. Bayram yavaşça oturdu. Adam devam etti. “Yaptığınız usulsüz ihaleler ve sözleşmeden, aldığınız rüşvetlerden, içki tutkunuzdan ve yasak ilişkilerinizden haberimiz var Bayram Bey” dedi. Bayram hafifçe gülümseyerek “Bu bir tehdit mi?” dedi.

“Hayır tehdit değil” dedi. “Eğer tehdit etmek isteseydik yasak ilişkinizden doğan ve şu an evlenmek için çaba harcayan oğlunuzu gösterirdik size” diye ekledi. Bayram’ın başından aşağı kaynar sular döküldü. “Bu nereden çıktı” dedi sinirle. “Sizin haberiniz yok fakat bizim haberimiz var Bayram Bey. Sizden çıkan spermlere kadar takip ediyoruz. Bu bizim işimiz” dedi.

Bayram köşeye sıkıştığını hissediyordu. Ya 7 milyon TL’yi ödeyecek ya da koruma hizmetini devam ettirecekti. Bunun yanında kafasını kurcalayan yeni bir konuda eklenmişti. Karar veremiyordu. Yavaşça ve dalgın bir şekilde ayağa kalktı ve kapıya yöneldi. O sırada adam arkasından “Kararınızı duyamadım Bayram Bey” dedi. Bayram ise aldırmadan “Devam” dedi.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir