Beyin Gücünü Artırmak

2012’nin ilk gününde size yeni yılda çok lazım olacak bir yazı yazmak istedim. Beyin gücünü artırmak için en basit 10 taktiği sizlerle paylaşacağız. Bu taktikler beyninizin gelişimini hızlandıracak ve hızlı düşünmeye sahip olacaksınız.

Zeki olduğunuza inanın: Zeki olduğunuzu düşünün ve buna inanın. yaratıcı şeyler geliştirdiğinizde bunları bir yere not edin. Yaratıcı şeyler geliştirmek için kendinize zaman tanıyın.

Beyin egzersizleri yapın: Zeka soruları, mantık soruları, çengel bulmaca gibi testler çözün. Her gün kullandığınız araç gereçleri kullanabileceğiniz yeni yerler keşfedin. Boş zamanlarınızda zihinden toplama, çıkarma, çarpma, bölme yapın.

Yeni şeyler öğrenin: Hangi konuda olursa olsun yeni bilgiler öğrenmeye dikkat edin.

Yürüyün: Ritmik bir şekilde yürüyün ve eğer mümkünse yürürken klasik müzik dinleyin.

Modelle: Zeki, yaratıcı kişilerle tanışın ve onların nasıl fikir geliştiklerini öğrenin.

Balık ye: Balık, beyin dalgalarının aktivasyonunu artırır. Aynı zamanda depresyonu düşürür. Düzenli olarak yenildiğinde zeka seviyesini yükseltir.

Gereksiz tartışmalardan uzak dur: Kendi fikrinizi savunmaya kalkmayın. Farklı fikirleri bir araya getirerek karşılaştırın ve en doğruyu bulmaya çalışın.

Kahkaha atın: Kahkaha stresi azaltan endorfin hormonunun salgılanmasını sağlar. Mutlu, sakin ve yeni fikirlere açık hale getirir.

Mizah ve karikatürlere önem verin: Mizah kitapları okuyun, karikatürleri takip edin. İnce espriler yapmaya çalışın. Beyninizi işlek tutmanıza yardımcı olacaktır.

Oynayın: Özellikle el göz koordinasyonunu artıracak oyunları oynamaya çalışın. Satranç, dama gibi zeka oyunlarını oynamayı deneyin.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir