Annemize Hediye

8 Mart Dünya Kadınlar Günü yaklaştığı için çocuklar annelerine hediye arayışına girdi. Tabi burada baba ve çocuğu birlikte bir hediye yapmak isterse işte o zaman en güzel hediye olacaktır.

Kadınlar özel günlerin hatırlanmasını isterler ve dolayısı ile bugünü hatırlamak da babalara düşüyor. Babaların bu günü organize ederek güzel bir şekilde geçirmesi gerekiyor. Çocuğunuz ile bunu organize edin ve anneye güzel bir hediye hazırlayın.

Hazırlayacağımız hediyeyi seçmek oldukça güç oldu fakat sanırım en güzeli bulabildik. Yapacağımız hediye ile birlikte geçirdiğiniz en güzel günleri sembolize eden bir puzzle yapacağız.

.

İlk olarak hazırlamanız gereken malzemeler yapıştırıcı, birlikte çekilmiş 6 adet fotoğraf (eşit boyutlarda), p adet küp (eşit boyutta) ve makas…

.

.

.

.

Öncelikle fotoğraflarımızı 9 eş parçaya bölüp bir kağıdın üzerine yapıştırıyoruz. Kesme işini yaparken oldukça dikkatli olun ve eşit uzunluklarda olmasına dikkat edin.

.

.

.

Fotoğrafı kestiğimizde bu şekilde olması gerekiyor. Ayrıca bir yandan da küplerinizi hazırlamaya başlayın.

.

.

.

.

Şimdide yaptığımız küplere resimlerimizi yapıştırıyoruz. 9 adet küpü birleştirdiğimizde yine büyük bir küp çıkacaktır ve küpün 6 yüzü olduğundan bu 6 fotoğrafın her birisini bir yüze yapıştırıyoruz. Her bir küpün üzerinde bir resim parçası olacağı için bir nevi bir puzzle olacaktır.

.

.

.

Son olarak da bir hediye paketi yaparak annemize hediyemizi veriyoruz. Oldukça sevineceğine eminim. Bu arada küpün hangi yüzünü çevirirse bir başka resim görecektir. Eğer küpler dağılırsa küpleri toplamak için oldukça zorluk çekeceği kesin. Küpleri toplamak için yapması gereken ise fotoğrafları birleştirmek.

Kolay gelsin.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir