Tebrikler! Bu yazıyı okumakla tam 25 puan kazandınız. v8JCYdx9rQ şifrenizi profilinizdeki puanınızın yanında bulunan (+) işaretine tıklayarak açılan sayfaya girdiğinizde puanınız hesabınıza aktarılacaktır.

Akıldan Çarpma Nasıl Yapılır?

Gönderen Editor Tarih Şubat - 1 - 2012

Bazı öğrenciler çarpım tablosunu bile öğrenmekte zorlanırken bazıları akıldan 3 basamaklı sayıları bile çarpabiliyor. Elbette ki her öğrenci matematiği yapmak zorunda değildir ve her öğrencinin matematik üzerine bir yeteneği olmayabilir. Fakat günümüz şartlarında matematiğin önemli dersler arasında olduğunu da unutmamak gerekir.

Akıldan tabi ki derslerimizde gördüğümüz gibi yapılmıyor ve ayrı teknikleri var. Yani bir kişi aklında 3 basamaklı bir sayıyı çarpıyorken önce birinci sayı ile sonra ikinci sayı ile sonra da üçüncü sayı ile çarpıp toplamıyor. Bunun yerine başka bir yöntem kullanıyor.

Aslında bunu sizinle direk paylaşmak isterdim fakat bu konu üzerinde bir araştırma yaparken Bahri Kaderoğlu tarafından hazırlanmış işlemleri ile ilgili bir doküman buldum. Yeterli seviyede bütün işlemleri anlatılmış. Siz de bununla ilgili kendinizi geliştirebilirsiniz.

Şimdiden kolay gelsin.

Dokümana ulaşmak için tıklayınız.

4 Yorum to “Akıldan Çarpma Nasıl Yapılır?”

  1. İsim (Zorunlu) dedi ki:

    nasıl yapılcak

  2. merih dedi ki:

    bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler arkadaşlar

  3. aleyna dedi ki:

    basit şeyler gibi geliyor

Cevapla

Anket

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası