Ücretsiz internet hangi şehirde?

Çağımız internet bilgi çağıdır.Önümüzdeki yıllarda internet bağlantı ücretlerinin düşmesi kaçınılmaz bir gerçek olacaktır.Hatta ücretsiz internet kullanımı yaygınlaşacaktır kim bilir.Türkiye’de  ne zaman internet ücretsiz olur bilinmez,ama daha şimdiden ABD’nin Kaliforniya şehrinde ücretsiz internet hizmeti verilmeye başlandı.

bilgisayar-dunyasi-pc-world-super-bilgisayar

Kaliforniya’da ücretsiz internet dönemi hiç kuşkusuz insanlara faydalı olacaktır.ABD’nin California şehrinde kablosuz internet servisi kullanıma sunuldu. Şehir sakinlerinin ücretsiz olarak yararlanacağı hizmetinin darısı bizim başımıza olsun.

Gelişen ve yaygınlaşan internet bazı ilginç uygulamaları da beraberinde getiriyor. Bir dönem ülkemizde belli bölgelerde uygulanan ücretsiz internet hizmeti, ABD’nin Kaliforniya şehrinde hayata geçirildi.
Şehrin 118.000 kişinin yaşadığı yaklaşık 30 kilometre karelik bir alanında ücretsiz olarak verilen kablosuz ağ hizmeti Silicon Valley Power isimli şirket tarafından sağlanıyor. Aynı zamanda dağıtım şirketi olan Silicon Valley Power, evlerdeki su ve elektrik kullanımı da ölçümlendiriyor.

Günde 5000 bağlantı öngörülüyor.
Servisin hayata geçirilmesiyle beraber günde yaklaşık 5000 bağlantı yapılacağı öngörülüyor. Hızın 1 Mbps ile sınırlandığı hizmet özellikle e-posta kontrolü, internette gezinmek gibi temel işlemler için kullanılması amaçlanıyor.

Kaynak:shiftdelete.net

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir