Nöbetçi asker yerine nöbetçi savunma sistemi

                                                    Nöbetçi asker yerine nöbetçi savunma sistemi

Türkiye’nin savunma sanayindeki başarıları devam ediyor.Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı‘nda, Yüksel Savunma Sistemleri AŞ standında yeni yerli yapım savunma sistemleri ile ilgi çekiyor.

Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı IDEF 13’te yerli teknolojilerin hangi başarılara imza attığını araştırdık. Nöbetçi, tam bir yok edici olarak fuarda yerini aldı.

                        Nöbetçi ve YAK göreve hazır
Firma tarafından geliştirilen Nöbetçi adlı savunma sistemi, karakollarda canlı hedef olan ve nöbet tutan askerlerin yerine geçerek uzaktan kumanda edilen gelişmiş bir silah. Görüntü analiz yazılımı tamamen yerli teknolojilerle geliştirilmiş olan Nöbetçi’nin fiyatı, istenen özelliklere göre değişiyor.
YAK ise mayına dayanıklı araçlara entegre edilen bir silah. Mayına çarpan ve hareket kabiliyetini kaybeden aracın içindeki askerler, uzaktan kumanda ile bu savunma sistemini kullanarak başarılı bir püskürtme işlemi yapabiliyorlar.Yak mayına dayanıklı araçlar ile  mayınlar sorun olmayacak.

nöbetçi
                          Türkiye kullanmadan başka ülke kullanmıyor
Sorularımıza yanıt veren Esen, bu silahların ülkemizde kullanılması için beklediklerini, her türlü testleri başarıyla geçtiklerini belirtti.

Silahın yönetildiği arabirim, bu şekilde:

nöbetçi arabirimi

Fuarı ziyaret eden 29 bakanın 8’i Yüksel Savunma Sistemleri’nin standını ziyaret ettiklerini, ortak sorunun “Bu ürünleri ülkeniz kullanıyor mu?” olduğunu açıklayan Esen, en kısa zamanda bu engeli de aşıp, bu teknolojileri tüm dünyaya pazarlayan bir şirket olacaklarını söyledi.

Teknolojinin gövde gösterisi yaptığı Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nda yerli teknolojilerin neleri başardığını araştırdık. Bu şirketlerden biri olan Yüksel Savunma Sistemleri AŞ standında tam anlamıyla bir yok edici ile karşılaştık.
İşte shiftdelete.net özel röportajı:

2008 yılında kurulan firmanın Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Hayri Esen ile samimi bir röportaj gerçekleştirdik.
                      Röportajda konuşulanlar;
Firmanız hakkında bilgi verir misiniz?
Ürettiğiniz silahlarda hangi yerli teknolojiler kullandınız?
Ürünlerinizin diğer ülkelerle rekabette şansı nedir?

Kaynak:shiftdelete.net

Similar Posts

2 Comments

  1. Sevgili HIRSIZLAR. Düna kadar bir İnşaat firması olan bu firma, kimden, kimlerden çaldı, kimlere 3 kuruş verip ortaklık imzaladı da sonra işçi gibi başından savarak kapı dışarı etti de aldı bu Silah Sistemlerini… İnsansız Silah Sistemi geliştirebilen bir ekibe sahip iseniz NEDEN İNSANSIZ HAVA ARACI DA YAPMIYORSUNUZ..
    NEDEN İNSANSIZ DENİZ ARACI DA YAPMIYORSUNUZ
    NEDEN İNSANSI HER HANGİ BİR ŞEY YA PA MI YORSUNUZ…..

    ALLAHIN BELASI HIRSIZ HERIFLER….. BU ÜLKE DE MAHKEME VAR, HAKIM VAR… MUTLAKA PARANIZLA SATIN ALAMAYACAĞINIZ ADALET DAGITICILAR VAR…. MEHMETCIĞIN KANINI DERT EDINDINIZDE BU GUNE KADAR NE YAPTINIZ…. sizler hırsızsınız…. bunları çaldınız… fakat bir şekilde adalet yerini bulacak… biz bu işleri tasarlayan Mühendisi tanıyoruz… adamın kanını iliğini emdiniz, eline bir kağıt parçası verdiniz seni her satışa ortak ettik diye…. sonuna kadar kullanıp, her türlü üretimi ve tasarımı elinden kapıp sepetlediniz… Bu ülke sizden çok gördü uyanıklar… haksızsınız… çünkü çaldınız…. Bu dünya da olmazsa ahirette hesap verirsiniz…
    Size de sizin iplerinizi tutanlarada, hepinizin doğmuş ve dahi doğmamış çocuklarına kadar HARAM OLSUN!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir