Kim milyoner olmak ister başvuru

Kim milyoner olmak ister yarışma programı yıllardır yayında olmasına rağmen hala reytinglerde üst sıralarda yer alıyor.Yarışmada yarışmacıya,yarı yarıya(yüzde elli) joker hakkı,seyirciye sorma joker hakkı,telefonla daha önceden bildirilen üç tanıdıklarından birine sorma joker hakkı ve 7. sorudan sonradan sonra kullanılan çift cevap joker hakkı veriliyor.1.sorudan  500TL ile başlayan yarış 12. soruda katlanarak  1.000.000 TL’lik soruyla şuana kadar kimse bitiremese de yarış son eriyor.Yüzde 10’luk verilen para ödülünden kesinti oluyor.3 ile 6 ay arasında ödül  ödemesi yapılıyor.

Kim milyoner olmak ister

Atv televizyon kanalının sevilen bilgi yarışma programı kim milyoner olmak ister başvuru için http://www.atv.com.tr/milyoner/form adresine tıklayarak başvurunusu yapabilirsiniz.Adaylar resimlerini de yükleyerek detaylı kişiliğini yansıtacak sorulara cevap vererek formu doldurmalarının ardından kim milyoner olmak ister yapımcılarından telefon bekliyorlar.Adaylara telefon ile ön görüşme(mülakat)yapmak için merkez olan İstanbul’daki adreslerine davet ediyorlar.Bu ön görüşme olumlu geçer sizi beğenirseler daha sonra sizi arayıp yarışma için gerekli açıklamaları yapıyorlar.1.5 milyon kişinin başvurduğu yarışmadan ne zaman cevap verileceği belli olmuyor.Bazen yarışmaya kayıt için ne zaman başvurduğunu unutanlara mülakat için davet ediliyor.

Mülakatta 40 soru da soruluyor.Sözlü mülakatta ise davranışlarınız yarışmacı olmanızı çok etkiliyor.Dikkat çekici yarışmacıdan ziyade yarışmada ilerleyebilecek yarışmacılar seçiliyor.Saçı şöyle, kaşı böyle, çok eğlenceli gibi  kavramlar seçmelerde pek etki etmiyor.Elbette yarışmanın sıkıcı olmasını kimse istemez, pek konuşkan olmayan adaylar çok az yarışıyor.

Kim milyoner olmak ister mülakattında,yapımcıların ev hanımı soruları dedikleri günlük hayat soruları, iki etaptan oluşuyor. Sözlü ve yazılı mülakat şeklinde, önce yazılı mülakat oluyor sonra sırayla herkes sözlü mülakata giriyor.İki kişi sırf yarışmacı seçmek için çalışıyor.

Kenan Işık’ın başarılı sunumuyla milyonları ekrana bağlayan kim milyoner olmak ister bilgi yarışması kuralları şöyledir:

Kim milyoner olmak ister yarışmasında   toplam 12 soru vardır. 1.soruda 500 TL ile başlayan kim milyoner olmak ister,2. soruda 1.000 TL, 7. soruda ise 15.000 TL’lik baraj soruları vardır. En son sorunuzda yanlış cevap verdiğinizde  en son geçtiğiniz baraj sorusunun ödülünü almaya hak edersiniz. Çekilirseniz en son yanıtladıgınız sorunun ödülünü alırsınız. Yukarıda belirttiğimiz 4 joker hakkının 3’ünü istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Diğer joker hakkı yani çift cevap hakkı; 7. sorudan sonra kullanabilirsiniz.

Yeni yarışmada formatında eski yarışmadan farklı olarak bir adet “sesli soru” soruluyor. Yarışmacı önce ses kaydını dinliyor ve ses kaydı ile ilgili soruya cevap veriyor. Sesli soru 2. baraj olarak kabul edilen 7. soru dahil olmak üzere ilk 7 soruluk bölümde soruluyor.
Soru ve ödül sıralamsı şöyledir:
12. Soru – 1.000.000 TL
11. Soru – 250.000 TL
10. Soru – 125.000 TL
9. Soru – 60.000 TL
8. Soru – 30.000 TL
7. Soru – 15.000 TL
6. Soru – 7.500 TL
5. Soru – 5.000 TL
4. Soru – 3.000 TL
3. Soru – 2.000 TL
2. Soru – 1.000 TL
1. Soru – 500 TL

kim milyoner olmak ister

Kim milyoner olmak ister bilgi yarişmasında daha önceki versiyonlarda  bir yarışmacıya yanlış bir soru sorulmuştu ve kim milyoner olmak ister programı mahkemelik olduğu için o  günden beri bu kaynak taramasına önem veriyor, yani mahkemede ispatlanılmayacak sorular sormuyorlar.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir