Apple akıllı saat yapacak

Apple’dan akıllı saat üretmeye niyetlenmiş.Apple’ın akıllı saat üreteceği iddiaları giderek artıyor. Yeni bir bilgiye göre firma içinde kurulan 100 kişilik ekip akıllı saat için çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde sizlerle buradaki haberimizde, New York Times ve Wall Street Journal’ın Apple’ın saat hazırlığı içerisinde olabileceğine dair iddalarını paylaşmıştık. Bu iddiaların ardından Bloomberg de Apple’a yakın kaynaklardan aldığı duyumlara göre yaklaşık 100 kişilik bir ekibin Apple’ın saate benzer ürünü üzerinde çalıştığını iddaa etti.
Samsung ile içinde bulunduğu rekabette, en azından eskisi kadar “yenilikçi” ürünler çıkaramadığı için azalan satışlar ile birlikte bu yarışta geri kalmaktan korkan Apple’ın çalışmalara başladığını iddia eden Bloomberg, aynı zamanda eski Apple çalışanı olan Bruce Tognazzini ile yaptığı görüşme ve Tognazzini’nin şahsi blogunda yer alan yazıları kaynak olarak gösteriyor.

Bruce Tognazzini geçtiğimiz hafta yazdığı yazıda Apple’ın ekosisteminde yer alan boşluğu iWatch’ın dolduracağını ve bu ürünün de diğer Apple ürünleri gibi lansmanından sonra hafife alınabileceğini ama daha sonra hayatımız ve Apple’ın kaderi üzerinde derin bir etkiye sahip olabileceğini belirtiyor.

akıllı saat
Apple’ın Project Glass ile mücadele etmek ve sektörün yöneldiği alanda geri kalmamak için giyilebilir bilgisayarlar hakkında çalışmalar yapabileceğini sizlerle daha önceki haberlerimizde paylaşmıştık. Bakalım Apple gerçekten de iddia edildiği gibi akıllı saat hazırlayacak mı ve bu saat Project Glass’a karşı nasıl br grafik çizecek?

Kaynak:shiftdelete.net

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir