Cristiano Ronaldo gerçeği ve görünmeyen o yüzü

Cristiano Ronaldo dünya futbolunun son dönemlerdeki en iyi futbolcularında biridir.Cristiano Ronaldo’yu herkes saçları jöleli şımarık  yetenekli bir futbolcu bilir.Ama insanların tipi bakarak yorum yap hiç kuşkusuz yanlış bir tutumdur.Cristiano Ronaldo‘yu tanıtan belgeselde ne kadar çalıştığını görseniz bu kadar ben de çalışsam,bende futbolcu kesin olurdum dersiniz.Türkiye’de olan en iyi ve yetenekli futbolcuların Cristiano Ronaldo kadar çalıştıklarını sanmıyorum.

Haber7.com  sitesinin dış haberler servisin yaptığı haberde Cristiano Ronaldo‘nun iyilik sever yönünü göstermiş.Haber şöyle:
Filistinli çocuklara yaptığı büyük yardımla gönüllerde taht kuran Real Madrid’li Cristiano Ronaldo‘nun hiç bilmediğimiz bir yönü daha ortaya çıktı.

 

Saha içindeki ve saha dışındaki sıradışı tavırlarıyla büyük tepki toplayan Portekizli yıldız futbolcu Ronaldo’nun geçtiğimiz günlerde ilginç bir hikayesi gündeme geldi. Megaloman, kendini beğenmiş, ukala gibi yorumlara maruz kalan Cristiano Ronaldo‘nun bu hikayesi herkesi çok şaşırtacak cinsten.

Portekizli futbolcu, geçtiğimiz yıl kazandığı Altın Ayakkabı ödülünün bir açık arttırmada satılmasına izin vermiş ve elde edilen yaklaşık 1,5 milyon Euro’luk kazancı Filistinli çocuklara bağışlamıştı. Ronaldo’nun alkış toplayan bu davranışının üzerinden çok geçmeden taraflı tarafsız herkesi duygulandıran bir gerçek daha ortaya çıktı.

İşte Ronaldo’nun anlattığı, arkadaşının ise doğruladığı o duygusal hikaye…

Cristiano Ronaldo

Albert Fantrau ile Cristiano Ronaldo 18 yaş altı şampiyonasında oynamaktadırlar. Sporting Lisbon menajeri birbirinden yetenekli bu iki oyuncuyu izlemeye gelir. Ancak yalnızca 1 tanesine şans tanıyabilecektir. İkiliyi karşısına alır ve der ki “Sıradaki maçta kim daha fazla gol atarsa Lizbon’a benimle o gelecek.”
Maç başlar. Cristiano bir gol kaydeder. Hemen ardından Fantrau ikinci golü. Üçüncü gol ise her ikisinin de hayatını değiştirecektir. Kaleci ile karşı karşıya pozisyon yakalayan Fantrau, kaleciyi de geçer, yuvarlasa gol olacak pozisyonda topu hemen arkasındaki Cristiano’nun önüne bırakır. Lizbon biletini arkadaşına verir.
Maçtan sonra soyunma odasında, Cristiano Albert’e “neden” diye sorar. Cevap; “sen benden daha iyisin” olur…
Bu hikayeyi Cristiano Ronaldo‘nun ağzından duyan gazeteciler gidip Albert Fantrau’yu bulurlar. “Evet” der, “hikaye gerçek. O dünyanın en büyük futbolcusu oldu, ben ise işsizim”. Muhteşem bir ev, spor bir araba ve ailesinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak kadar parayı nerden bulmuştur peki? Fantrau’nun cevabı, Ronaldo’nun ikinci yüzünü gözler önüne serer, “Bunların hepsi Cristiano Ronaldo‘dan”  kaynak:haber7

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir