2013 YGS giriş yerleri açıklandı

2013  YGS sınavına başvuran adaylar sınava giriş belgesini, TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile birlikte 14 Mart 2013 tarihinde 16.00’dan itibaren ÖSYM’nin internet sitesinden alabilecekleri açıklandı.

ÖSYM Başkanlığından yapmış olduğu açıklamada, 2013 YGS adaylarının  sınavlara girecekleri bina ve salonların belirlenme işlemleri tamamlandı.2013  YGS sınavı adayları,ÖSYM’nin ”https://ais.osym.gov.tr” adresinden giriş belgesinin çıktısını alabilecekler.Bu belgede adayın, sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunuyor. 2013  YGS sınavı için adaylara başka bir  sınava giriş belgesi gönderilmeyecektir.2013  YGS sınavına girecek adaylar  internetten çıktısını aldığı bu belgelerin,renkli veya siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır.

ygs1

2013  YGS sınavı için kullanılacak bu belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler haricinde hiçbir bir yazı, resim veya işaretin bulundurulmaması gerekmektedir. Adaylar sınava girerken  giriş belgesini yanında getirmedikleri taktirde sınava  alınmayacaklardır.2013  YGS sınavına girecek adayların 2013 YGS Sınava Giriş Belgesi’nden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları gereklidir.

2013  YGS sınavına girecek adayların kimlik belgesi için yanlarında soğuk damgalı,TC kimlik numaralı,güncel fotoğraflı nüfus cüzdanı,geçerlilik süresi dolmamış pasaport ve askeri öğrenciler veya zorunlu askerlik görevini yapan er/erbaşlar askeri kimlik belgesini bulundurması gereklidir.Bu belgelerin haricinde başka  kimlik belgesi yerine gecebilecek evrak ya da belgeler kesinlikle kabul edilmeyecektir.Bu belgeler haricinde sınava gelen adaylar kesinlikle sınava alınmayacaktır.Bu belgeler haricinde yanlışlıkla veya hatayla sınava alınsalar bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

24 Mart Pazar günü yapılacak olan 2013 YGS‘na(Yükseköğretime Geçiş Sınavı), girecek adaylar sınav hak kaybı ve mağduriyet yaşamamaları için sınav kurallarına uygun kimlik belgelerini getirmeleri istenmektedir..

 

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir