VHS Kasetlerden Çanta

Gönderen Editor Tarih Ağustos - 16 - 2012

Artık VHS kaset kaldı mı bilmiyorum ama eğer elinde olanlar ve kullanmayanlar varsa bunu güzel bir şekilde kullanabilirler. Eğer VHS kaset ne diyorsanız işte o zaman daha çok gençsiniz demektir. 80’li yıllarda film izlemeye yarayan içinde kaset bantı bulunan ve 120 dakikayı geçmeyen depolama cihazıdır.

Artık kullanılmayan hatta bulunmayan bu cihazları kullanmak için güzel bir proje var sizlere. Bunu ister erkek, isterse bayan rahatlıkla cüzdan veya çanta olarak kullanabilirler. Hatta bununla güzel bir şekilde dikkat çekebilirsiniz.

Tabi bunu yapmak için ilk ihtiyacımız VHS kaset, iki adet küçük menteşe ve gerekli diğer ekipmanlar.

.

.

Öncelikle VHS kasetimizin içini açıyoruz. İçindeki bantı zarar vermeden çıkarmaya dikkat edin. İçinde tırnaklar ve geçkiler olacaktır. Bunları muntazam bir şekilde kırabilirsiniz. Yan yana geldiğinde iki parçası (ön tarafı ile arka yüzü) birbirine sabitlenmemesi gerekmekte.

.

.

Daha sonra küçük menteşelerimizi ister yapıştırarak isterseniz vidaları ile vidalayarak sabitliyoruz. Bu aşamada bir kaç deneme yaparak tam açılık kapandığını kontrol etmeniz gerekiyor. Bunun yanında sağlam ve altının açılmayacak şekilde olduğundan emin olun.

.

.

.

.

.

Sıra geldi iç kısmına içinde bulunan bantı bir şekilde askı olarak kullanacağız. İsterseniz örme yöntemi ile, isterseniz düğümleme yöntemi ile, isterseniz de kıvırma yöntemi ile askı haline getirmeniz gerekiyor. Bu bant elastik ve kopmayan bir yapıya sahip olduğu için kolaylıkla askı olarak kullanabilirsiniz. Bunu da ister iç kısmından isterseniz dış kısmından kaset kabımıza yapıştırıyoruz.

.

Şimdi ise çantamızı açtığımızda içindekilerin düşmemesi için uygun renkte bir bez ile yan taraflarını kapatıyoruz. Kuvvetli bir yapıştırıcı sayesinde bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Eğer menteşelerin sizin yapıştırmanızı engelleyeceğini düşünüyorsanız bu bezi menteşelerden önce yapıştırabilirsiniz.

.

.

.

.

Artık çantamız hazır. Biraz ince işçilik isteyen bu çantamız bizim için güzel bir yapıya sahip olacaktır.

İsterseniz kolunuzda isterseniz daha büyük bir çantanızda cüzdan olarak kullanabilirsiniz.

   

 

Cevapla

Anket

  • Hiç aşık oldunuz mu?

    Sonuçlar

    Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası