USB Bellekli Bileklik

Belleğinizi çantanızda değil bileğinizde taşıyın. Nasıl mı? Anlatalım. İhtiyacınız olan malzemeler; alüminyum folyo, USB belleğin iç kısmı, birbirine yakın renklerde ipler.

İşte bu malzemeleri kullanarak kendimize bir bileklik yapacağız ve bilekliğimizi açtığımızda bir bellek olacak. Böylece çok fazla ihtiyacımız olan verileri yanımızdan hiç ayırmadan taşıyabileceğiz.

Öncelikle sizlere bu tasarımın görüntülerini göstermek istiyorum:

   

Gerekli olan malzemeleri yanda gördüğünüz gibi kullanabilirsiniz. Yalnız bir fark var. Biz alüminyum folyo kullanarak yapmıştık fakat isterseniz az sonra örneğini göstereceğimiz gibi kartonu katlayıp bantlayarak da yapabilirsiniz. Aradaki tek fark alüminyum folyo biraz daha yumuşak olur, karton ise sert olacaktır. Tam bir bileklik gibi durmasını istiyorsanız karton kullanın fakat elinizi rahatsız etmemesini istiyorsanız alüminyum folyo daha iyi olacaktır.

.

.

Öncelikle alüminyum folyomuzu veya kartonumuzu katlayarak bilekliğin temelini oluşturuyoruz. İşte burada ne kullanmak istediğinize siz karar vereceksiniz. Burada bir ucuna belleği diğer ucuna ise belleğin girebileceği boşluğu oluşturmanız gerekecektir.

.

.

.

Daha sonra bir noktada sabitlediğimiz birbirine yakın renkteki ipimizi düzgün bir şekilde etrafına dolamaya başlıyoruz. İpi kesip yeni bir iple başladığınızda açılmayacak düzeyde olmasına dikkat edin. Böylece bir yerinden söküldüğünde komple bozulmayacaktır.

.

.

.

Son olarak ise ipin bitiş noktasını bir yapıştırıcı yardımı ile gizli bir yere yapıştırarak sabitliyoruz. Artık kullanabiliriz. Belleğimizin ucunu diğer ucundaki boşluğa sokarak yuvarlak haline getirdikten sonra artık bileğimize takabiliriz.

Biraz zor bir tasarım gibi görünse de aslında denemeye değer. Tavsiye ederim.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir