Tebrikler! Bu yazıyı okumakla tam 25 puan kazandınız. şifrenizi profilinizdeki puanınızın yanında bulunan (+) işaretine tıklayarak açılan sayfaya girdiğinizde puanınız hesabınıza aktarılacaktır.

Tangram

Gönderen Editor Tarih Mart - 23 - 2011

Tagram, daha doğrusu “Yedi Parçalı Akıl Oyunu” son zamanlarda tekrar dikkat çekmeye başlayan oyunlardan birisi oldu. Özellikle Çin’deki Ming hanedanı tarafından çok benimsenen bu Çin bulmacası 7 parçadan oluşan şekillerle figürler oluşturma mantığına dayanıyor.

Resimde gördüğünüz figürler tamamiyle tangram ile yapılmış figürlerdir. Bunlar kişinin yaratıcı gücünü geliştirdiği gibi kişide zaman yönetimi ve sabır ile ilgili gelişmeleri de sağlıyor.

Değişik şekil ve boyutta olan tangram oyunu “çok basit” ve “birkaç şekil oluşturulabilir” gibi bir düşünce ile bakılmasına rağmen binlerden fazla figür oluşturulabilir. Örneğin tangram şekilleri ile oluşturulan insan figürlerinden çok küçük bir bölümü aşağıda verilmiştir.

Tabi tangram sadece bir oyun değil. Bu tür ilginç gelişmeler iç mimarların da ilgisini oldukça çekiyor. Mesela bununla ilgili bir örnek göstermek isterim. Tangram şekillerinden yapılmış kitaplıklar oldukça hoş görünüyor.

Cevapla

Anket

  • Derse girmeden önce hazırlık yapıyor musunuz?

    Sonuçlar

    Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası