Sohbet

Gönderen Editor Tarih Mart - 26 - 2011

Öğrencilerin kendini geliştirme ve kendini ifade edebilmeleri adına çok güzel bir proje olarak okullarımızda uygulayabileceğimiz bir proje bu. Tabi bazı sınırlılıkları var. Özellikle kişilere ulaşım bakımından zorluk yaşayabiliriz. Öğrencilerin model aldıkları veya alacakları insan profilini oluşturmada da oldukça etkili bir proje.

Gelelim projemize. Sohbet projesi üç bölüme ayrılıyor. 1- Kitapla sohbet, 2- Müzikle sohbet, 3- TV ile sohbet.

1- Kitap ile sohbet: Bu bölümde öğrenciler ile (ünlü olmasına gerek yok) bir yazar buluşturulup sohbet etmeleri sağlanabilir. Yapılması gereken yazarların düşünme yapılarının ve çalışmalarının incelenmesi.

2- Müzik ile sohbet: Bu bölümde de tahmin edebileceğiniz üzere bir müzisyen ile sohbet etmeleri sağlanabilir. Yaşam şartları ve yaşadıkları sıkıntılar anlatılabilir bunun yanında neler yaptıkları ve mesleğin olumlu yönleri paylaşılabilir.

3- TV ile sohbet: Bu bölümde de TV ünlüleri ile sohbet gerçekleştirilebilir.

Aslında eğer metropol bir şehre yakınsanız veya böyle bir şehirde yaşıyorsanız sizin için oldukça uygun bir proje. Fakat bunun yanında eğer imkanlarınız kısıtlıysa proje uygulanabilirliğinde sıkıntılar çıkabiliyor. Önemli olan öğrenciler için elimizden geleni yapmak. Öğrenciler bu tür insanlarla paylaşım içinde bulundukları sürece kendilerini daha iyi ifade edip görüşlerini sorgulayabiliyorlar.

Cevapla

Anket

  • Ne Tür Etkinlikler İlgi Çekici Olur?

    Sonuçlar

    Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası