Samsung’dan Yeni Telefon-Tablet:Galaxy Fonblet

Samsung telefon-tablet piyasasında yeni bir modelle yoluna devam etmek istiyor.Akıllı telefonlarda ekran boyutları gittikçe büyürken, Note serisiyle bu alanın bayraktarlarından olan Samsung’un yeni bir seri üzerinde çalıştığı söyleniyor.
samsung-fonblet resmi“O bir kuş, o bir uçak. Hayır, bu Samsung’un yeni 5,8 inçlik telefon-tableti Galaxy Fonblet!” Henüz telefonların küçük boyutta makbul olduğu 2007 yılında, o dönem bir teknoloji dergisinde birlikte  Hakkı Alkan‘a tam klavyeli bir Nokia telefon gelmişti. Modeli tam hatırlamıyorum, ancak Nokia E61 olabilir.

Hakkı, o dönem için büyük ve riskli bir yenilik olan QWERTY klavyenin faydalarını ve dezavantajlarını sıralarken, konuyla tamamen alakasız bir başka derginin çalışanı, cihazı bir el radyosuna benzetmiş ve “maç kaç kaç?” diye sormuştu. Bugün ise bir cihazın ekran büyüklüğü, o ekranda sunduğu işlevlerin yanında ikinci plana atılabiliyor. Peki, nereye kadar?

Anlaşılan Samsung da bu sorunun yanıtını arıyor. Zira SamMobile tarafından öne sürülen iddiaya göre, 5,8 inçlik yeni bir Galaxy modeli için hazırlıklar başlamış durumda. Üstelik, bu cihaz yeni bir Note değil. Şimdilik adı Galaxy Fonblet olarak anılan akıllı telefon-tabletin ilk olarak Avrupa‘da piyasaya çıkacağı belirtiliyor.

Tasarım özellikleri Samsung Galaxy Player 5,8 adlı sadece Kore’de satılan medya oynatıcıyla benzerlik gösterecek olan cihazın piyasaya ne zaman çıkacağı ise şimdilik bilinmiyor. Galaxy Note III için konuşulan 6,3 inçlik ekran dedikodularıyla birlikte ele alındığında, Samsung’un sermayeyi ekrana yatırdığını söylemek yanlış olmaz.

Kaynak:Shiftdelete.net

Join the Forum discussion on this post

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir