Rosa Osiria

Rosa Osiria yani  Osiria gülü,80 cm boyunda,dışı beyaz içi kırmızı veya içi kırmızı dışı beyaz olan uzun ömürlü muhteşem bir güldür.Seralarda cok nadir bulunmaktadır. Mükemmelin ötesi de büyüleyici güzelliğe sahiptir.Kırmızı beyaz olduğu için bu güle Türk gülü de denilmektedir.

Rose Osiria çift renkliliğinden dolayı nerdeyse mistik bir etkisi vardır. Çiçek çanak yapraklarının dışının beyaz içinin ise kırmızı olması nerdeyse inanılması güç bir etki yaratıyor. Gümüşi bir beyazın hemen hemen siyahımsı bir kırmızı tonları ile karşılaşmasından elde edilen efektin daha iyisi olamaz. Tüm bunlar Rosa Osiria‘yı elmamsı kokusu ile kusursuz bir şekilde bir araya getirilmiştir. En iyi, sevdiği yere dikildiğinde sizi çiçekleri ile ödülendirecektir.

Rosa Osiria     osiria gülü   türk gülü

Osiria gülleri yaratılıştan , kırmızı ve beyaz renkilidir.Rosa Osiria’nın kokusu,yüksek yoğunluklu ve muhteşem bir kokudur.Kırmızı beyaz olduğu için biz Türkler viçin daha anlamlıdır.Seyretmeye doyum olmayan bu muhteşem gülü bahçesinde kim yetiştirmek istemezki.

Türkiye’de henüz tohumları yoktur.Yurt dışından Almanya,Hollanda ve İngiltere’den satışı belli zamanlarda olan Rosa Osiria‘nın tohumlarını alabilirsiniz.Bunun için yurt dışındaki bir akrabanız ya da internetten sipariş verebilirsiniz.

Rosa Osiria‘ya,tohumdan gelen genetik özellikleri nedeniyle sonradan herhangi bir işlem yapılamaz.Bu gülün özelliği,genetiğine işlenmiş verilerden gelmektedir.Rosa Osiria‘yı yetiştirmek için https://www.baldur-garten.de/ alman internet sitesinden sipariş verebilirsiniz.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir