Pamuk Koyun

Eklediğimiz oyuncaklar o kadar güzel olmaya başladı ki dayanamadım bu şeker koyunları da eklemek istedim. Çocuklar bu koyunlarla oynarken oldukça fazla eğlenecekleri kesin. Baksanıza ne kadar şekerler 🙂  Diğer oyuncaklarımızda olduğu gibi bunda da yine aynı şekilde evde bulabileceğiniz malzemeler yardımı ile yapacağız.

.

Malzemelerimiz listelemek gerekirse şu şekilde listeleyebiliriz.

Gazete (koyunun vücudu için)

Kağıt bant (vücudunu kaplamak için)

Pipetler (bacakları için)

Karton (gerekli detaylar için)

Pamuk topları (koyunun yünü için)

Yapıştırıcı (yapıştırma işlemleri için)

.

İlk olarak gazete kağıdını top haline getirip koyunumuzun vücudunun şeklini veriyoruz. Daha sonra da bant ile vücudunu kaplıyoruz. Gazete kağıdının sıkı olmasına dikkat edin.

.

.

.

.

.

Şimdi ise bacaklarımızı gazete kağıdına sokup sağlam bir şekilde kalmasını sağlıyoruz. Bacakların sağlam olması ileride oyun esnasında çıkmaması için güzel bir önlem olacaktır.

.

.

.

Sırada vücudunun yünlendirmek var. Pamuk topları yardımı ile vücuduna yapıştırarak kapama yapıyoruz. Bu arada eğer pamuk toplanır yoksa pamukları top haline getirebilir veya direk pamuğu yapıştırabilirsiniz.

.

.

.

.

.

Şimdi de karton yardımı ile kestiğimiz göz, burun ve kulaklarını şekillendirip pamuğa yapıştırıyoruz. Kocaman bir burun eklemeyi unutmayın. İsterseniz ara ara pamukları boyayarak kara koyun bile elde edebilirsiniz.

.

.

.

.

Son olarak oyun zamanı. Yaptığınız çalışmalar kuruduktan sonra aşağıdaki gibi görüntüler elde etmeniz gerekiyor. Eğer çok fazla kötü olduysa üzülmeyin. Bir çok yapacağınız için diğerinde daha güzelini yaparsınız.  Bu bir deneyim ve siz bunu ilk olarak yaptınız.

   

Bu arada yine yukarıdaki açıklamalardan pek anlayamadıysanız işte aşağıdaki görüntüler size kılavuzluk yapacaktır.

[media id=111 width=480 height=360]

Similar Posts

One Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir