Kuru Yapraklardan Lamba Tasarımı

Resimde gördüğünüz lamba tasarımı aslında yapay değil gerçek yaprakların kullanılması ile oluşturuldu. Aslında güzel bir fikir ama ileri zamanlarda acaba dökülür veya evi kirletir mi bilemem. Onun için rüzgar almayan ve fazla temas görmeyen bölgelerdeki lambalar için kullanmanızı tavsiye ederim.

Yapımına geçmeden önce tasarımdan size biraz bahsetmek ve resimlerini göstermek istiyorum. Tasarımın yapım aşamalarını aşağıda paylaşacağız ama bu şekilde yapmak zorunda değilsiniz. Önemli olan sizin yaratıcılığınız.

               

Yapımı aslında oldukça basit. İlk olarak yaprakların yapımını anlatacağım. Geçmişte belki sizde yapmışsınızdır. Yaprakları kitaplarımızın arasına koyarak sıkıştırır ve düz bir şekilde kurumasını sağlardık. İşte bu tasarım için de aynısını yapacağız.

Gerekli olan tek şey bir kitabın değişik sayfalarına kullanmak istediğiniz yaprakları koyarak kurumasını sağlamak. Ne kadar çok çeşitli yaprak kullanırsanız o kadar güzel bir tasarım elde edersiniz.

.

.

Sırada ise yaprakları boyamak var. İsterseniz doğal bir şekilde de kullanabilirsiniz. Ya da doğal renklerine de boyayabilirsiniz.

        

Son olarak ise lambanın dış yapımını anlatacağız. Bunun için doğal görünmesi açısından bir kütük kullanacağız. Bunu bir şekilde içini oyup daha sonra ince teller çıkartarak tellerin ucuna yapraklarımızı silikon ile yapıştıracağız. Telleri ne kadar ince seçerseniz o kadar görünmez olacaklardır dikkat edin.

               

 

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir