İngilizce Konuşma Topluluğu

imagesHayatımızdaki en büyük eksiklik bilgilerimizi uygulamamaktan geçiyor. Çoğu konuda çok iyi bilgiye sahip olabiliriz fakat uygulama konusunda sıkıntılarımız her zaman olmuştur. Bunun en basit örneği diş fırçalamadır. Dişlerimizin sürekli fırçalanması gerektiğini herkes bilir fakat uygulama konusunda herkesin eksiklikleri vardır.

Tabi bunlar okul için de geçerli. Düşünün okulda bir çok konuda bilgi ediniriz fakat bunları hayatımıza geçiremeyiz. Dolayısıyla eksiklikler giderek artar. Bu eksiklikler büyüyerek önümüzde kocaman bir engel olarak dolar.

Okullarda bu engelleri kaldırmanın yolları da mevcut. Mesela okulunuzda oluşturacağınız küçük bir proje ile bunun önüne geçebilirsiniz. Her hafta ilginç ve gündem konularını belirleyerek bir konuşma topluluğunda pratiği geliştirebiliriz.

Proje detaylarını tamamen okulun koşullarına göre ayarlamak en güzeli olacaktır. En fazla 5 kişilik gruplar halinde öğrencileri bir araya getirerek ingilizce (veya öğretilen dil neyse o) olarak konuşturulması öğrencilerin pratiğini geliştirecek ve öğrendiklerini güzel bir şekilde pekiştirecektir. Özellikle de ilgi çekici konularda öğrencilerin konuşma isteğinin kabarması da bunu tetikleyen güzel bir etken olacaktır.

Similar Posts

One Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir