Tebrikler! Bu yazıyı okumakla tam 25 puan kazandınız. şifrenizi profilinizdeki puanınızın yanında bulunan (+) işaretine tıklayarak açılan sayfaya girdiğinizde puanınız hesabınıza aktarılacaktır.

İkinci Dünya Savaşı Görüntüleri

Gönderen Editor Tarih Mayıs - 31 - 2012

Her bir kaybediştir, yıkımdır, yok oluştur. Hiçbir ülke bir sonrası tam anlamıyla kazanamamıştır. İkinci Dünya Savaşı da bu şekildedir. Her ne kadar kendine göre kazananlar ve kaybedenler olmuşsa da yine de bana göre her ülke kaybetmiştir.

Her ne kadar sadece yazı ile tanısak da bu savaşların görsel ögeleri de mevcuttur. Bu ögelerden bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

İkinci Dünya Savaşı sırasında Rusya ağırlıklı olmak üzere çekilen fotoğraflar sanırım çok fazla paylaşılmıyor. Bu fotoğraflara baktığınızda her savaşın bir kaybediş olduğunu ve insanların beş dakika sonra öleceklerini bile bile nasıl savaştıklarını görebilirsiniz.

Her ne kadar suratlarındaki belirsizlik ve şaşkınlık ifadeleri çok belirgin olmasa da sanırım bu günleri bir daha kimse yaşamak istemez. İster kazanan olun, isterseniz kaybeden…

İşte fotoğraflar:

Cevapla

Anket

  • Okulda Hangisi Olsa Süper Olurdu?

    Sonuçlar

    Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası