Her Öğrenciye Bir Koç

Artık dersi iyi dinlemek başarılı olmak için yetmiyor. Dershaneye göndermek de öğrencinin başarısını artırmak da yeterli değil. Bunun yanında özel ders takviyeleri de başarıyı çok artırmıyor. Tabi başarıyı en iyi seviyeye çıkarmak için bir çok etkiye maruz bırakıyoruz.

Ama unutmayın ki o bir çocuk. Her çocuğun ihtiyacı olan oyuna da ihtiyacı var. Fakat vakit kısıtlı ve oyun için harcayacağı zamanı ders çalışarak geçirmesi gerekiyor. Sınava giren öğrenci sayısı giderek artıyor ve bunun yanında baraj giderek yükseliyor. Kontenjanlar sınırlı.

Bu kadar ağır yükün altına giren öğrenci bunun altından nasıl kalkabilir? İşte bu durumda öğrenci koçları devreye giriyor. İnsan psikolojik bir varlık olduğu için karmaşıklık içinde kalıyor ve takıntıları yüzünden ileriye gidemiyor. Bu durumda yapmamız gereken ona bu konuda da destek sağlamak.

Öğrenci koçları ne yapar sorusuna gelince buradaki sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Tam anlamıyla desteklenen bir öğrenci başarıya emin adımlarla gidebilir. Bu durumda iyi bir gelecek için sahip olmamız gereken iyi bir okul için kendimize bir koç bulmalıyız.

Öğrenci koçları öğrencinin hayatına girer, öğrenciyi kendi istekleri doğrultusunda yönlendirir ve daha sonra öğrencinin hayatından çıktığında hiçbir şey olmamış gibi öğrenci hayatına devam eder. İşte bu öğrencinin ayakta durma ve bağımsız iş yapabilme gücünü ortaya çıkarır.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir