Google’dan Büyük Kanyon seyahati

Büyük Kanyon, birçok renge sahiptir.Kolorado Nehri çevresinde bulunan ABD’ni en eski ulusal parklarından birisidir.Büyük Kanyon, Kolorado Irmağı’nın kanalı milyonlarca yılda yarmasıyla oluşmuştur. 466 kilometre uzunluğunda ve 400 metre ila 2.4 kilometre genişliği arasında değişmektedir. Derinlik olarak da 1600 metreye kadar ulaşır. Bu kesiklerde Dünya’nın 2 milyar yıllık tarihi bulunmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Arizona eyaletindeki Büyük Kanyon’u herkesin ziyaret etmesi hiç kuşkusuz mümkün değil.Google  bunun farkına varmış olsa gerek Google Maps‘de gezebileceğiniz yerler arasına Grand Canyon yani Büyük Kanyon’u  da ekledi.Google-latlong.blogspot.com adlı bloğunda Colorado nehrine 360 derecelik fotoğraflarla bakabilir,Bright Angel Trail, Colorado River, Meteor Crater gibi bölgeleri Street View görünümünde dolaşabilirsiniz.Google bloğunun adresi: http://google-latlong.blogspot.com/2013/01/exploring-grand-canyon-on-google-maps.html

büyük kanyon ziyareti

Dünya’nın jeolojik geçmişi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Google Maps’in bloğu size yardımcı olabilir.Dünyanın en muhteşem ulusal anıtlarından biri olan Grand Canyon’u  panoramik görüntülerle izleyebilirsiniz.Yaklaşık 120 Km’lik alanı kapsayan bu duyumsuz tabiat seyahatinde dar yollar ve patikalardan geçeceksiniz.Bu sanal yolculukta 15 objektifli kamera sistemiyle,40 kiloluk sırt çantalarıyla 9500 panoramik fotoğraflar çekilmiştir.

Gerçek atfosferi yansıtmasa da Büyük Kanyon’u merak edenler için güzel bir kaynak.Kim bilir belki bir gün sizde Arizona’ya gidebilir Büyük Kanyon’u ziyaret edersiniz.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir