Google dokunmatik dizüstü bilgisayar

Gönderen Editor Tarih Şubat - 21 - 2013

Geçenlerde sitemizde de paylaştığımız Google’ın mağaza açacak haberinden sonra,Google’dan bir yeni haber daha geldi.Yeni mağazası için ürün gamını genişletmesi beklenen Google’da,dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayar çalışması sürüyor.Chromebook adı verilen dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarın tamamını  Google mühendisleri yapmıştır.

The Wall Street Journal’ın haberine göre  Google  ilk dokunmatik ekrana sahip Chrome işletim sistemli dizüstü bilgisayarın bitiş aşamasına geldiğini,dokunmatik ekranlı diziüstünün 2013 yılının 2.yarısında satışa çıkabileceği bildiriliyor.

Google  dokunmatik ekranlı  dizüstü bilgisayarı, 12,85 inçlik bir ekran,cam ile dokunma algılayıcılarını tek bir ince tabakada biraraya getiren optik kaplama teknolojisi özelliğine sahip olacaktır.Hangi donanım şirketi ile çalıştığı bilinmemekle birlikte  Google dokunmatik dizüsü bilgisayarı Chrome işletim sistemini kullanacaktır.Chrome işletim sistemi de Android gibi açık kodlu işletim sistemi Linux’u temel alıyor.

google dokunmatik dizüstü bilgisayar

Tabletlerin yerini alması beklenen dokunmatik laptoplar ne kadar ilgi görecek? önümüzdeki günlerde belli olacak.

2 Yorum to “Google dokunmatik dizüstü bilgisayar”

 1. Ebru Külegeç dedi ki:

  İlerleyen zamanlar masaüstü bilgisayarlar tarihe karışacak. Piyasa da sadece laptop modelleri sergilenecek gibi geliyor bana…

 2. Simge Temiz dedi ki:

  Size göre en kaliteli dizüstü marka ve modeli nedir?

Cevapla

Anket

 • Teknoloji tasarımda hangi kategori ile ilgileniyorsunuz?

  Sonuçlar

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası