Gizli Kitaplık Işığı

Bu tasarım sayesinde elinizi kitaplığınıza götürdüğünüzde kitaplığınızın LED lambaları veya okuma lambaları yanacak. Aslında büyük bir kolaylık fakat kitaplığınızda en az bir kitabınızı gözden çıkarmanız gerekiyor. Ayrıca karanlıkta o kitabı nasıl buluruz orası da beni düşündürmüyor değil yani. Yine de güzel bir çalışma ve düşünce olmuş.

.

.

.

Kitabın arkasına saklayacağımız anahtar işte bu. Sol tarafta gördüğünüz ufak yuvarlak şey bizim anahtarımız olacak. Bu yuvarlak anahtarı tutan metal ise bunun dengede durmasını sağlayacak. Ayrıca tahta olarak kullanacağımız cisim ise kitabın dengede durmasına yardımcı olacak.

.

.

Öncelikle metal şeridimizi anahtarı sabit tutacak şekilde ayarlayıp yerleştiriyoruz. Anahtar kapalı iken ışıklar kapalı olacak ve kitabımızı kaldırdığımızda yani anahtarı açtığımızda ışıklar açılacak. Ta ki tekrar anahtarı değiştirip yani kitabımızı oynatana kadar. Onun için anahtarın kapalı konumundaki boyuna bakarak ayarlama yapmanız önemli.

.

.

Öncelikle metal şeridimizi ve anahtarımızı kitabımıza sabitleyip kitabın cildine göre ayarlıyoruz..

.

.

.

Şimdi ise kitabın tam olarak şeritle bütünleşip bütünleşmediğine bakıyoruz. Kusursuz bir şekilde çıkıntılar olmadan yerine oturması lazım.

.

.

.

Hatta kitabı dik koyarak dengede durup durmadığına bakabilirsiniz. Eğer dengede ise (bizimkisi öyle) hiçbir şekilde tahtaya ihtiyacınız yok demektir. Ama eğer sağa sola yatma durumu söz konusu ise tahta parçasından yardım alabilirsiniz.

.

.

.

Şimdi ise anahtarın çalışıp çalışmadığına bakmaya geldi. Kitabınızı önce hafifçe öne doğru eğin bakalım anahtar açılacak mı? Sonrada yavaşça bırakın. Anahtarın kapanması gerekiyor. Bir kaç kez bunu deneyin. Böylece anahtarın uyumu konusunda bilgi sahibi olursunuz. İleride size sorun çıkarmaz.

   

Ve artık kullanmaya geldi. Anahtarın bir ucunu ışıklara ve diğerini de prize takarak işlemi bitirebilirsiniz. Gizli gizli kitap okumak isteyen veya evinde bile macera arayan arkadaşlara güzel bir fikir.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir