Tebrikler! Bu yazıyı okumakla tam 25 puan kazandınız. şifrenizi profilinizdeki puanınızın yanında bulunan (+) işaretine tıklayarak açılan sayfaya girdiğinizde puanınız hesabınıza aktarılacaktır.

Evinize Dolap

Gönderen Editor Tarih Ağustos - 13 - 2012

Özellikle son zamanlarda çıkan ev dekorasyon programlarında evlere yeni bir bakış açısı getirildi. Evlerin kullanılmayan bölümlerine yapılan dolaplar veya raflar hem eve bir derinlik katarken hem de güzel bir görünüm oluşturuyor.

İşte bu dolapların yapımı ise oldukça basit. Eğer elinizde malzeme varsa ve bu konuda biraz bilgi sahibiyseniz bunu çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

İşte yapmanız gereken başlıca adımlar.

.

.

Öncelikle yapacağınız alana uygun bir şekilde ölçülendirme yapınız ve ölçülerinizi bir yere not edin. Daha sonra ana çatınızı yapıp etrafını kontrplak ile kaplayacağız.

.

.

.

Şimdi elimizdeki ölçülere uygun olarak çatımızı oluşturuyoruz. Etrafını kontrplak ile dolaşacağımız için kalın tahta kullanmaya özen göstermeniz gerekiyor. Taşıyacağı yükü de hesaba katmanız sizin için önemli.

.

.

Son olarak etrafını kontrplak ile kapladıktan sonra boyama işlemlerine geçiyoruz. Duvar ile aynı renk boyama yaptığınızda daha güzel görünecektir.

Kolay gelsin…

Cevapla

Anket

  • En zor ders sizce hangisi?

    Sonuçlar

    Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası