En Kuvvetli El Yapımı Wi-fi Anten

Gönderen Editor Tarih Haziran - 5 - 2011

Yaklaşık olarak 400 m ilerideki bir wi-fi bağlantısına ulaşabilecek düzeyde bir wi-fi bağlantısı istiyorsanız işte bu el yapımı anten size göre.

Çanak anten bağlantısından yola çıkarak yapılmış olan bu anten ile kuvvetli bağlantılar elde edebilirsiniz.

Gerekli olan malzemelerimiz çanak anten, konserve kutusu ve bir adet CD veya DVD.

Öncelikle CD veya DVD yi bir cam tencere kapağının içine koyup yüksek derecede ısıtıyoruz. Yaklaşık 300 derece yeterli olacaktır.

.

.

.

.

Şekildeki gibi ısttığımız CD yumuşayarak cam tencere kapağının şeklini alacaktır. Böylece merkezdeki reflektör görevini görecek olan elemanımızı yapmış olacağız.

.

.

.

.

.

Şekildeki gibi normal CD ile karşılaştırdığımızda bir ovallik oluşması gerekiyor. Bunun tam olarak uygun olup olmadığını anlamak istiyorsanız CD’nin üzerine bir ışık tutun ve merkezine elinizi getirin. Işık elinizde toplanıyorsa uygundur.

.

.

.

.

.

Daha sonra bir konserve kutusunu ortadan ikiye ayıracağız fakat tabanı bir parçada kalacak şekilde ayıracağız. Aşağıda gördüğünüz gibi tam ortadan bir kısmı kesip alacağız. Daha sonra CD’mizi konserver kutusuna yerleştirdiğimizde CD’nin merkezindeki boşluğu belirterek deliyoruz. Bu delikten daha sonra wireless adaptörümüz  geçecek.

Şimdi de çanak antenimize bir ayak hazırlayıp LNB için hazırlanmış olan uzantısına konserver kutumuzu yerleştirme geldi. Resimlere bakarak da kendinize göre bir şey hazırlayabilirsiniz.

Artık her şey hazır. CD’nin merkezinde olacak şekilde konserve kutumuzu deldiğimiz noktadan wireless adaptörümüzü de geçirerek işlemlerimizi bitiriyoruz. Artık güçlü bir wireless antenimiz var. Güle güle kullanın.

7 Yorum to “En Kuvvetli El Yapımı Wi-fi Anten”

 1. Fatih dedi ki:

  Kardeşim evinde 300 dereceye ulaşan fırın mı var ???

 2. zeynel dedi ki:

  ubnt nanostation m2 loco alın bitane açık alanda 1 km baglantı kesin

 3. hakan dedi ki:

  hiç uğraşmayın boşuna

 4. Gürkan dedi ki:

  Kilit noktası çanak antenin bütün sinayalleri toplayarak ortada bulunan wi-fi alıcısına yönlendirmesi. Bunu başka nesnelerle de yapabilirsiniz.

 5. erhan dedi ki:

  hocam güzelde benim kafam almadı bunun çekim gücünü arttıran etken ney…(tam olarak kilit noktası diyeyim)

Cevapla

Anket

 • En zor ders sizce hangisi?

  Sonuçlar

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası