Tebrikler! Bu yazıyı okumakla tam 25 puan kazandınız. şifrenizi profilinizdeki puanınızın yanında bulunan (+) işaretine tıklayarak açılan sayfaya girdiğinizde puanınız hesabınıza aktarılacaktır.

El Şeklinde Mum

Gönderen Editor Tarih Ekim - 31 - 2011

El şeklinde yanan bir mum elde etmek istiyorsanız birkaç basit hareket ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Aslında çok eğlenceli olan bir yapım aşamasından sonra istediğiniz şekilde bir mum oluşturabiliyoruz.

.

.

.

.

.

.

.

.

Gerekli olan malzemelerimiz ise işlerde kullanılan beyaz lateks eldiven.Eski mumlardan kalan veya yeni biçimsiz olan mumlar. Mum ipi. Biraz bant ve tel ile yapılmış bir çember ise opsiyonel malzemelerdir.

.

.

.

.

.

.

.

Öncelikle eldivenimizin uçlarını kesiyoruz. Buralarda mum ipini geçirmemiz gerek.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Deldiğimiz noktalardan mum ipini geçiriyoruz. Bunlar mum yandığında hemen hemen görünmeyecek şekilde olursa is oluşturmayacaklardır.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Deldiğimiz noktaları birer küçük bant yardımı ile kapatıyoruz. Çünkü içine mum dökmeye başladığımızda buralardan sızıntı olsun istemiyoruz.

.

.

.

.

.

.

.

.

Eğer isterseniz tel ile oluşturmuş bir çember yardımı ile mumun içine kolay doldurulmasını sağlayabilirsiniz.

.

.

.

.

.

.

.

.

İçine geçirdiğimiz ipleri şekildeki gibi en alt kısıma kadar iletip sabitliyoruz. Böylece mumun belirli bir süre sonra sönmesini engelliyoruz.

.

.

.

.

.

.

.

Mumu eritiyoruz.

.

.

.

.

.

.

.

.

Mumu eldivenin içine dolduruyoruz.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Son olarak mumumuz hazır. İstediğiniz yere sabitleyip kullanabilirsiniz.

Cevapla

Anket

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası