Diş Temizliği

Çocuklara diş temizliğini öğretmek çok zordur ve bununla ilgili aileler oldukça fazla çaba harcar. Bunların yanında bilgi olarak da öğretmek oldukça zordur. Bütün bunların üstesinden gelmenin çok kolay bir yolu var.

İnternette gezinirken karşılaştığım bir sitede dikkatimi çeken diş temizliği ile ilgili etkinlikleri sizlerle paylaşmak istedim.

Öncelikle yanda gördüğünüz resim ile başlamak istiyorum. Bu ilk resim diş arasına sıkışan kalıntıların temizlenmesinin diş ipi ile yapılmasının kolay ve sağlıklı olduğunu göstermek için yapılmış bir etkinlik. Legolardan yapılan sembolik dişin arasındaki oyun hamuru kalıntıları temsil ediyor ve bir ip yardımı ile dişler temizleniyor.

Bu resimde gördüğünüz etkinlikte ise diş fırçalama gösterilmiş. Yumurta kutusundan yapılan sembolik arka dişler önce biraz çikolata ile kirletiliyor sonrasında ise diş fırçası ile temizleniyor.

Bu etkinlikle dişlerin temizliği açısından ne derece dikkatli olabileceğimizi öğretiyor ve bilinçlendiriyor çocukları. Belki siz de çocuğunuza diş temizliğini öğretirken bundan yararlanabilirsiniz.

Similar Posts

One Comment

  1. ben çocuklarıma öğretemedim gitti şu diş temizliği işini bir türlü nedense çocuklar diş temizliğinde çok tebmeller :))

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir