Tebrikler! Bu yazıyı okumakla tam 25 puan kazandınız. şifrenizi profilinizdeki puanınızın yanında bulunan (+) işaretine tıklayarak açılan sayfaya girdiğinizde puanınız hesabınıza aktarılacaktır.

.com yerine istenilen kelimeyi uzantı olarak kullanabileceğiz

Gönderen Editor Tarih Mart - 3 - 2013

Alan adları ve uzantılarını belirleme kurumu ICANN (The Internet Corporation for Assigned Names and Numbers, İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu),uzun zamandır tartışılan özel isimler, marka isimleri, bölgesel kısaltmalar gibi kelimelerin alan uzantısı olmasını oanayladı.Yıllık 150 dolar ile istedikleri boştaki kelimeyi alan adı uzantısı yapabileceklerdir.

www

Özellikle kurumsal firmalar bu uygulama için başvurmuşlar ve bu onayın çıkmasını uzun  zamandır bekliyordu.ICANN CEO’su Fadi Chehade konu ile ilgili yaptığı açıklamada, şirket ve marka sahiplerinin yıllık yaklaşık 150 dolar ücret ile belirledikleri isimleri koruma altına alabileceklerini açıkladı. Geçtiğimiz sene  2.000 şirketin en az 1.400 yeni üst seviye alan adıyla ilgili başvuruda bulunduğu biliniyor. Bu uygulamanın  Nisan ayından itibaren kullanılmaya başlanması öngörülmektedir.

 

1985’den beri kullanılan .com alan uzantısının pabucu dama atılırmı bilinmez ama “.app”, “.music”, “.tech” gibi popüler alan uzantıların taliplisi çok olacağı kesin.

Cevapla

Anket

  • Düşünce Gücünün Etkisine İnanıyor musunuz?

    Sonuçlar

    Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası