Tebrikler! Bu yazıyı okumakla tam 25 puan kazandınız. v8JCYdx9rQ şifrenizi profilinizdeki puanınızın yanında bulunan (+) işaretine tıklayarak açılan sayfaya girdiğinizde puanınız hesabınıza aktarılacaktır.

Çin Takvimi Doğru mu?

Gönderen Editor Tarih Eylül - 10 - 2011

Çocuk bekliyorsunuz ve istediğiniz bir var o zaman ne yapmak gerek? Çinliler bunun kolay yöntemi bulmuş. Fakat biraz ve dışı sanki. Bayanın yaşına ve yumurta ile spermin birleşme ayına bağlı olarak bebeğin cinsiyetinin belli olduğuna inanan Çinliler bu takvimi ortaya çıkarmış.

Peki bu gerçekten de işe yarıyorsa ülkede erkek veya kız nüfusun patlaması beklenmez mi? Tamam bunu da geçtik çocuğun cinsiyeti erkekten gelen Y kromozomuna bağlı olduğuna göre neden bayanın yaşına ve döllenme ayın bakılıyor?

Bunun gibi bir çok değişik cevaplanamayan sorular var. Bunların yanında dini olarak da düşünüldüğünde bu takvime göre çocuk yapmak yaradana şirke girmez mi?

Yine de insanın doğasında bulunan işini garantiye alma ve kendine bağlı olmayan durumlarda başka bir şeylere inanma isteği bu takvimin yayılmasını sağlıyor.

Biz bu konuyu ise şu sözlerle bitirelim;

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. (M. K. Atatürk)

Cevapla

Anket

  • Yaratıcı Olduğunuzu Düşünüyor musunuz?

    Sonuçlar

    Loading ... Loading ...

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası