Çikolatalı Kalp

Gönderen Editor Tarih Şubat - 17 - 2012

Aslında kalpli çikolata da diyebiliriz buna. Sonuç olarak bir kalp hazırlayacağız ve bunu çikolata ile gerçekleştireceğiz.

Çocuklar için (özellikle kız) hazırlanan bu çalışmada onları hem mutlu edecek hem de kendilerinin bir ürün oluşturmalarına imkan sağlayacaksınız.

Her evde her ebeveynin hazırlayabileceği ve yapabileceği kolaylıkta bir çalışma bu. Gerekli malzemelerimiz marketlerde satılan ve eriyebilen çikolatalar. Beyaz ve kahverengi olarak alıp birisini zemin birisini de üzerine süs olarak kullanabilirsiniz. Yaklaşık olarak iki adet zemin için bir adet de süs için yeterli olacaktır.

Evde bunları bir tencereye koyduğumuz suyun kaynaması ile eritmeye çalışarak başşlıyoruz. Tabi direk suyun içine atarak değil. Tencerenin üzerine koyduğumuz bir tabak su buharı ile ısınacak ve tabağın içindeki çikolatalar erimeye başlayacaktır.

Bir kısmını bu şekilde erittikten sonra parlak bir çikolata elde etmek istiyorsanız 1/3’lük kısmını ayırın ve biraz soğuması için erimemiş olanlar ile erimiş olanları karıştırın. Daha güzel bir kıvam elde edilecektir.

Daha sonra alüminyum folyonun üzerine değişik şekiller çizip bunların için erimiş çikolata ile dolduruyoruz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta çikolatayı bir ip gibi ortaya dökün ve daha sonra ayrıntılara doğru yönlendirerek ayrıntıları oluşturmaya çalışın.

Daha sonra diğer renk çikolatamız ile süsleri oluşturmaya başlıyoruz. Üzerine badem, fındık gibi malzemeleri serpiştirebilirsiniz. Hatta bir tutam hidistan cevizi bile ekebilirsiniz. Böylece güzel bir görüntü elde edeceksiniz.

Bu çalışmalar sırasında yanınızda buluna çocuğunuz hem çikolatanın kokusu ile mutluluk hissedecek hem de aranızdaki duygusal bağlar artacaktır. En sonunda da afiyetle yiyebilirsiniz.

Cevapla

Anket

  • Yazın Ne Yapmak İstersiniz?

    Sonuçlar

    Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası