Çiftli USB Bellek

Gönderen Editor Tarih Nisan - 26 - 2012

CD, DVD hatta eskiden kalma Disket dönemi kapandı ve yerine USB bellek devri başladı. Küçük boyutlarda daha büyük verileri rahatlıkla taşıyabiliyoruz. Gerçi bunların da virüs derdi bitmiyor ama olsun.

Şimdiki tasarımımızda sizlere çift yönlü USB bellek yapmayı göstereceğiz. Daha doğrusu anlatacağız. Eğer bir USB belleğin içini açıp baktıysanız giriş kısmından sonra ufacık bir çip görürsünüz. Verilerin depolandığı bölüm işte orasıdır. Biz de iki adet belleği birbiri ile birleştirip iki adet bellek yerine tek bellek sahibi olacağız.

Resimde de gördüğünüz üzere elde edeceğimiz bellek bu şekilde olacak. Tabi biz bunu yaparken kullandığımız malzemeleri yakma aleti ile süsledik. Sizin elinizde böyle bir alet mevcut değilse o zaman düz bir şekilde de kullanabilirsiniz. İsterseniz plastik, isterseniz tahta, isterseniz kağıt (karton) kullanabilirsiniz. Orası size kalmış.

.

.

.

Kullanacağımız tahta parçaları iki adet belleğin birleşimi kadar olacak. Tamamen kullanacağımız parçalar yanda gördüğünüz gibi. Üzerleri yakma aleti ile süslenmiş (USB sembolü çizilmiş) şekilde.

İki adet H harfine benzeyen parçaların arasında belleklerinizi sağlı sollu olacak şekilde yerleştirdikten sonra üst ve altına diğer parçaları yerleştiriyorsunuz. Sadece orjinali ile gelen plastik parçaları yok edip yerine kendi tasarımımız olan tahta parçalarını yerleştiriyoruz o kadar. Tabi tek bellek yerine iki belleği de birleştirerek yapıyoruz.

Bu arada aklıma geldi belleklere numara vermeyi unutmayın sonra verilerinizin hangi bellekte olduğunu bulmak için zorlanabilirsiniz. Kolay gelsin.

Cevapla

Anket

  • Cep Telefonunuz Var mı?

    Sonuçlar

    Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası