Bölüm -42

17 Ay Sonra

“Evet” dedi Betül. Evlendirme memuru Orkun’a döndü “Betül’ü karılığa kabul ediyor musun” dedi. Orkun mikrofona yaklaştı “Tüm kalbimle evet” dedi. Salonda bulunan arkadaşları alkışlamaya başladı. “O zaman ben de sizi karı koca ilan ediyorum”

Artık Orkun ile Betül dünya evine girmiş ve ömürlerinin sonuna kadar ayrılmama kararı almıştı. Zaten babasının eşine yani üvey annesine de konuyu açmamıştı. Geçen sürede sadece bir kez üvey annesini ve üvey kardeşini görmeye gitmiş uzaktan görüp ayrılmıştı.

Psikolojik tedavi gördüğü günleri de hatırlamak istemiyordu. Zorlu ve ağır geçen günler Orkun’un psikolojisini bozmuş ve babasının ölüm sahnesini unutturamamıştı. Betül’ün de desteği ile biraz olsun kendine gelmiş ve hayata tutunmuştu. Artık yeni bir hayata başlamışlar ve İstanbul’dan ayrılmışlardı.

Mustafa ise 13 ay boyunca psikolojik tedavi görmüş fakat ağır travmadan asla kurtulamamıştı. Mustafa artık o günün izini sürekli taşıyacaktı. Arada sırada sanki içindekileri çıkarmak istercesine dışarıya üfleme gibi bir tik kazanmıştı. Sanki sigara dumanını üflüyordu.

Mustafa’nın ailesi perişan olmuştu. TSK tarafından yapılan yardımlarla hiçbir tedavi ücreti ödemeseler de Mustafa’nın psikolojisindeki kalıntılar onu toplumun alt kademelerine itmişti. Kalabalık alanlara çıkamıyor ve korkuyordu. Sürekli yalnız kalmak istiyordu.

Halil ise Gebze girişinde yakalandı. Canlı yayındaki kameraları izleyen polis ekipleri yerel bir kanaldan aldığı görüntülerle Halil’i tespit etmiş ve savcı karşısına çıkarmıştı. Çıktığı mahkemede müebbet hapse atılan Halil diğer suçlarını da itiraf etmişti. Böylece bağlı olduğu mafya da çökertilmiş oldu.

SON

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir