Başarılı olmanın 5 altın kuralı

Gönderen Editor Tarih Temmuz - 11 - 2011

Başarılı olanları görüyorsunuz ve onlara hayranlıkla bakıyor musunuz? Onların bu başarılarına nasıl sahip olduklarını hiç düşündünüz mü? İnsanlar başarı ile doğmuyor yada başarı sahibi insanlar farklı değil. Sadece başarılı olabilmek için çok emek verdiler, çok çalıştılar. İnsan başarılı olabilmesi için çok farklı yöntemler vardır. Aslında herkes başarılı olmak için bir şeyler yapıyor. Ama doğru olanı yapmak önemli olan. Başarı doğru hareketleri doğru zamanda doğru yapma sonucunda geliyor. Bende size kişisel olarak uyguladığım ve başarılı olduğum 5 altın kuralı sizlerle paylaşmak istiyorum.

1) Başarı için ilk baş bir hedef belirlemek gerekir. Hedefsiz hiç kimse başarıya ulaşamaz. Rotası olmayan bir gemi batmaya mahkumdur.
2) Hedefiniz olması da tek başına yetmez. O hedefinize inanmalısınız. İnançsız bir hedef hiç bir işe yaramaz.
3) Hedefinize ulaşmanız için bir çok basamak geçmeniz gerekir. Bu basamakları tek tek planlamalısınız.
4) Her şey bu kadar basit olmayacaktır. Tabi karşınıza engeller mutlaka çıkacaktır. Belkide çok fazla engel çıkacaktır. Önemli olan bu engeller karşısında direnç göstermek, engeller sonucunda yılmayıp hedefe ulaşmak için bu yolda devam etmelidir.
5) Bu 4 kuralı uyguladığınızda büyük ihtimal hedefinize ulaşmış yada hedefinize yaklaşmış olursunuz. ASla hedefinize ulaştınız diye sakın kendinizi boşlamayan daha yüksek bir hedef koyun onun içi çalışmaya devam…

Cevapla

Anket

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası