Başarılı Olmak İstiyorsan

BAŞARMAK İSTİYORSAN BUNLARA DİKKAT ET !
Ya da boş ver sen bu yazıyı hiç okuma…

Ey Türk Öğrencisi: Çalışacağın masa cam kenarından uzak olsun. Yoksa bir den kendini dışarıda seyrettiğin yerde bulabilirsin.
Ey Türk Öğrencisi: Gürültüden uzak, çok soğuk veya çok sıcak bir ortamda sakın ders çalışma . Yoksa kendini birden yorganın altında bulabilirsin.

Ey Türk Öğrencisi: Seni hayal dünyasına gezintiye götürebilecek poster, resim v.b. şeyleri bir seneliğine duvarından sök. Ama sakın yerine yenisini asayım deme.

Ey Türk Öğrencisi: Ders çalışma masasında sadece derslerine çalış. Sakın ders çalışma masasında yemek yeme. Yoksa ders çalışırken de kitapları sandviç, kalemi ise patates kızartması olarak görebilirsin.

Ey Türk Öğrencisi: Ders çalışırken sana lazım olacak bütün malzemeleri masanda rahat bulabileceğin bir yere koy. Yoksa ders esnasında sana lazım olacak bir malzemeyi almak için kalktığında yanlışlıkla televizyonun karşısındaki kanepeye oturabilirsin.

Ey Türk Öğrencisi: Benim çalışacak bir odam bile yok diye üzülmek ve ailenle kavga etmek yerine evde bulabileceğin en sessiz köşeyi sahiplen. Yoksa o köşeyi de kardeşine kaptırabilirsin.

Ey Türk Öğrencisi: Çalışırken sakın rahat bir koltukta uzanarak çalışma. Yoksa birden şu sesi duyabilirsin: “oğlum artık kalk kahvaltını yap yoksa okula geç kalacaksın.”

Ey Türk Öğrencisi: Evdeki önemli düşmanlardan olan; televizyon, bilgisayar, küçük kardeş ve sık sık gelen misafirlerden uzak dur. Onlara asla yenilme sen çok güçlü bir komutansın, unutma.

Ey Türk Öğrencisi: Telefon her çaldığında sen sakın kalkma. Bırak telefona başkası baksın, senin başka işin mi yok.

Ey Türk Öğrencisi: Arkadaşların seni tam ders çalışmanın ortasında sinemaya çağırdığı zaman sakın gideyim deme. Yoksa sınavdan sonra çevrene film olabilirsin.

Ey Türk Öğrencisi: Sadece sevdiğin ve başarılı olduğun derslere çalışma. Zaten o dersler çok kolay sen zoru başarmayı seversin.

Ey Türk Öğrencisi: Ders çalışırken tuttuğun notları güzel ve düzenli tut. Yoksa birde tuttuğun notları temize geçirmekle uğraşırsın.

Ey Türk Öğrencisi: Ders çalışmak senin için artık çok zor olmaya başladığında sakın hemen bırakma. O seni bırakmak için mücadele etsin. Güçlü olan kazansın…

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir