Online Destek

Online Eğitim Portalları

Eskiden öğretmenler kendi hazırladıklar slaytları internet sitelerine yüklerler ve bunları paylaşırlardı. Şimdi ise bu iş çok kolaylaştı. Yayın evleri bir adım daha önde olmak için hazırladıkları online içerikleri de öğretmenler ile paylaşmaya başladı. Tabi kendi yayınlarını kullanmak şartı ile.

Daha sonraları ise bu iş tamamen değişti ve yayıncılar içeriklerini kullandırmak için yarış haline girdi. Tabi iyi olan içerikler öğretmenler tarafından tercih edilmeye başlandı. MEB’in işin içine girmesi ile öğretmenler bütün online eğitim portallarına ücretsiz girebilme hakkını elde etti.

Öğretmenlere Ücretsiz

Şimdi ise kullandıkları kitaplara eşdeğer ve uygun içerikleri arar oldular. Bu çerçevede benim öğretmenlere tavsiye edebileceğim üç adet portal mevcut. Bunlar vitamineğitim, morpakampus ve okulistik portalları. Tabi bu portalların en iyisi bana göre vitaminegitim. Tabi bunun bir de öğretmen portalı olduğu için oldukça kullanışlı.

Online İçerik İçin Program

Fakat bu kadar online içeriğin içinde bir de bu içeriğin üzerinde işlem yapmak isterseniz gerekli malzeme olarak tabletinizin olması yeterli. Bunun yanında kullanacağınız Active İnspire programı sizin için biçilmiş kaftan. Bu program ile çok kolay bir şekilde ekran üzerinde işlem yapabilirsiniz. Programı kullanmak için akıllı tahtaya ihtiyacınız yoktur.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir