Ayakkabı Fırçası Yapımı

Günlük kullanımda ayakkabılarınızın tozunu almak için eğilip doğrulmak istemeyen kişiler için geliştirilmiş bir ürün yapacağız sizlerle. Tabi bu ürün çift kullanımlı. İsterseniz yanlar ve altını temizlersiniz isterseniz üstünü ve yanları temizlersiniz.

Bunun için gerekli malzemelerimiz tahta parçaları vidalar ve ayakkabı fırçaları. Bu arada eğer çok hor kullanmayacaksanız tahta parçaları yerine kontraplak kullanabilirsiniz.

Gelelim yapımına:

Öncelikle ayakkabı fırçasının fırça kısmı ile tutma kısımlarını birbirinden ayırıyoruz.

.

.

.

.

Kontraplak parçalarını uygun bir şekilde kestikten sonra deneme amaçlı fırçaları üzerine koyup deneyebilirsiniz. Daha sonra bu parçaları birbirine sabitleyerek diğer parçaya geçeceğiz.

.

.

.

Fırçaların pozisyonlarını ayarlayarak gerekli boşlukların ve yüksekliklerin ayarlanmasını sağlıyoruz. Eğer bir sorun göremiyorsunuz o zaman yapmanız gereken tek şey vidalar yarımı ile parçalarınızı birleştirmek. Fırçaları sabitledikten sonra diğer parçaları da birbirine sabitleyerek sağlam bir yapı oluşturuyoruz.

.

.

Ve son olarak artık hazırız. İstediğimiz zaman ayağımızı arasına sokup çıkararak rahatlıkla temizleyebiliriz. Bu arada başlangıçta da dediğim gibi ister ters isterseniz düz bir şekilde kullanabilirsiniz. Mesela aşağıda gördüğünüz resimde düz bir şekilde ayakkabının altını temizleyecek şekilde kullanılıyor.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir