Tebrikler! Bu yazıyı okumakla tam 25 puan kazandınız. v8JCYdx9rQ şifrenizi profilinizdeki puanınızın yanında bulunan (+) işaretine tıklayarak açılan sayfaya girdiğinizde puanınız hesabınıza aktarılacaktır.

Asgari ücretten vergi alınmayacak

Gönderen Editor Tarih Mayıs - 16 - 2013

TBMM’de  yeni anayasa oluşturma çalışmalarında,meclisteki dört parti alınmamasında konusunda anlaşmaya vardı. Yeni anayasada  “” hükmü eklenecek.

TBMM’deki siyasi partilerin kendi görüşlerini bildirdiği yeni anayasaya ilişkin çalışmalar bugün de devam etti.
Anayasa Uzlaşma Komisyonu “Çalışma, İş Güvenliği ve Adil Ücret Hakkı”, “Kamu Hizmetlerine Girme Hakkı”, “Vatandaşlık’, “Seçme, Seçilme ve Siyasi faaliyette Bulunma Hakkı” maddelerini görüştü. Anayasa Uzlaşma Komisyonundaki Yazım Komisyonu, çalışma hayatında asgari ücretten vergi alınmaması konusunda uzlaştı.
“Asgari ücretten vergi alınmayacak”  hükmünün yeni anayasaya  eklenmesi kararlaştırıldı.Bu hükme göre  derseniz cevabı yeni anayasa çıkınca olacaktır.
Bu hükme göre, çeşitli adlar altında vergi olarak asgari ücretten yapılan 205 liralık kesinti artık yapılmayacaktır. Ayrıca komisyon’da, çalışan kadın ve erkek için eşit işe eşit ücret ilkesinin esas alınması kararlaştırıldı. İşverene, iş kazası ve meslek hastalıklarından doğan tazminatlar için primi kendisi tarafından ödenen sorumluluk sigortasını yaptırma zorunluluğu da konusunda da uzlaşı sağlandı

Cevapla

Anket

  • En zor ders sizce hangisi?

    Sonuçlar

    Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası