Apple, ABD’de Samsung’dan tahtını geri aldı

Samsung’un aldıklarını tekrar geri kazanmaya başlayan Apple, Amerika Birleşik Devletleri pazarını tekrar eline geçirmiş olarak gözüküyor.
Fiyat,seçenekler özgür yazılım sunmaması dahil her konu hesaba katıldığında 47,8 milyon satış Samsung’un her segmentte telefon çıkarmasına rağmen her cebe uymasına rağmen 53 milyonda kalması, Apple’ın formunu koruduğunu gösteriyor.
Piyasadaki pek çok kullanıcı, Apple‘ın artık kendini pek yenilemediğini ve yeni modeller arasında inanılmaz farklılıklar sunmadığını belirtiyorlar. Fakat artık bu görüş, Samsung için dile getirilmeye başlandı. Galaxy S3modelinin duyurulmasından sonra, tüm ürün gamını aynı tasarım hatlarına oturtan ve günümüze göre çok yüksek teknik özellikler sunmayan Samsung,Galaxy S4 e kadar heyecan konusunda, yeterli duyguları insanlara veremiyor.

apple-samsung

Strategy Analytics’in yaptığı araştırmalara göre ABD pazarında en çok satan firma olmayı başaran Apple2012‘nin son çeyreğinde 17.7 milyonadet akıllı cihaz satmış durumda. Samsung‘un satışlarına bakacak olduğumuzda, aynı çeyrek dönemde 16.8 milyon adette kaldığın görüyoruz. Yani Apple‘ın, Samsung‘u yaklaşık 1 milyon adet farkla geçtiği ortaya çıkıyor.

 

Apple hakkında her ne kadar olumsuz haberler geliyor olsa da, firma global olarak son çeyrekte 47.8 milyon adet iPhone satmış durumda. Tabi bu satışların hepsi iPhone 5′e ait değil. iPhone 44S gibi modellerin de rakama etkisi büyük. Samsung‘un global satışlarına baktığımızda, Apple‘ı geçtiğini görüyoruz. Samsung son çeyrekte, 53 milyon akıllı cihaz satışı gerçekleştirdi. Tabi Samsung’un pek çok modeli olduğunu da unutmayalım.

Son çeyrekte ABD için böyle bir rakamın çıkması gayet normal geliyor. İPhone 5 yeni çıkan bir telefon ve Samsung’un S3′ ü baya eskidi. S4 çıkınca yine yıl ortalamasında ABD de dahil globalde  Samsung’un  öne geçeceği aşikar.

Kaynak:shiftdelete.net

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir