Anakarttan Bileklik

Cilalı Taş Devri’nden kalma bir anakartınız varsa bu tasarım tam size göre. Resimde de gördüğünüz üzere anakartımızı kesip, biçip, delip, birleştirip bir bileklik yapacağız. Zamanında bir kucak dolusu para verdiğimiz o anakart şimdi sadece bir bileklik olacak. Teknolojinin hızını buradan da anlayabiliriz işte.

.

.

.

.

Gerekli malzemelerimiz ise kesme, biçme, delme aletlerinden hariç olarak sadece anakart ve biraz telefon kablosu( başka bir kablo da kullanabilirsiniz).

.

.

.

.

.

Öncelikle anakartımız şeklide gördüğünüz gibi parçalara ayırıyoruz. Tabi bunu yaparken özel anakartımızın şık yerlerinden kesmeye çalışmalıyız. Bu arada bir sonraki anakart alışınızda buna da dikkat edin. 🙂

.

.

.

.

.

Kestiğimiz parçaları bileğimizin ölçüsüne göre yan yana diziyoruz. Tabi bunları dizmemizin amacı deleceğimiz bölgeleri belirlemek. Parçalar arasındaki boşluğu da hesaba katarak bir ölçüm yapın. Tabi sadece bileklik değil aynı zamanda gerdanlık da yapabilirsiniz bunu. Veya çantanıza bir zincir görünümü de verebilirsiniz.

.

.

.

.

Şimdi yapmamız gereken ise bir önceki adımda belirlediğimiz ve deldiğimiz noktalardan kabloyu geçirmek. Kablo ile birbirine bağlamamız sabitlememiz gerekecek.

.

.

.

.

.

Yukarıda da belirttiğim gibi her türlü kablo ile yapabilirsiniz bunu. İstediğiniz türden kabloyla birbirine bağlama ve sabitleme yapılabilir. Burada sınır sizin düşünce gücünüz, hayaliniz. İstediğiniz görünüm ve renkte kullanabilirsiniz. Yandaki görünen kısım ise bilekliğin bağlantı noktası. Kolayca takıp çıkarabilmek için.

.

.

.

.

Ve son olarak bileğimizde şık bir bileklik. Burada dikkat etmemiz gereken nokta ise anakart üzerinde bulunan malzemeler veya uçlar bileğimizi çizebilecek veya delebilecek özelliklerde olabilir. Bunları törpü ile yok edin veya sökün.

Bu yılın modası bilekliğinizi güle güle kullanın.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir