Tebrikler! Bu yazıyı okumakla tam 25 puan kazandınız. şifrenizi profilinizdeki puanınızın yanında bulunan (+) işaretine tıklayarak açılan sayfaya girdiğinizde puanınız hesabınıza aktarılacaktır.

Akapella Nedir?

Gönderen Editor Tarih Nisan - 6 - 2012

bir müzik ürünüdür ve türüdür. Bunun yanında çok sesli bir müzik olmakla beraber a-capella olarak geçer.  Bu müzik türünde insan sesi enstrüman olarak kullanılır. Hani Sertap Erener’in bir klibinde insanlar müzik yapıyordu da Sertap söylüyordu ya işte o türden.

Akepella müzik türüne her müzikte rastlayabiliriz. İllaki bir olarak almamak gerekir. , pop, hiphop türü müziklerin içinde de kullanılabilir. Rap müziklerde ve özellikle beat-box müzik türünde son zamanlarda oldukça yaygın olarak kullanılmaya başlandı zaten.

Kelime anlamı olarak ise kilise tarzı demek. Kiliselerde o zamanlar özellikle enstrüman kullanılmadığı için insan sesi ile şarkılar söyleniyordu. Onlardan kalma bir alışkanlıktır.

Bunun ülkemizdeki en iyi örnekleri ise Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin çalışmaları ve Sertap Erener’in klibi. İşte onlar:

Cevapla

Anket

  • Ne Tür Etkinlikler İlgi Çekici Olur?

    Sonuçlar

    Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası