|

Afganistan’da uçak kazası videosu

                                        Afganistan’da uçak kazası videosu

Afganistan’da Uluslararası Güvenlik Destek Gücü’nün (ISAF)  kargo uçağı düştü.Kazada uçakta bulunan 7 mürettebat yaşamını yitirdi.

Bagram ilçe emniyet müdürü Zümerey Nasiri, ISAF’a ait uçağın öğleden sonra Bagram’dan havalanmasının ardından yere çakıldığını söyledi. Nasiri, uçağın teknik arıza nedeniyle düştüğünü bildirdi.
Amerikan kuvvetlerin öncülüğündeki koalisyon güçleri adına askeri sözcü Yüzbaşı Luca Carniel bir açıklama yaptı.Açıklamada ISAF’a ait kargo uçağının, başkent Kabil’in 55 kilometre kuzeyindeki askeri hava üssü Bagram’dan havalandıktan kısa süre sonra düştüğünü ve 7 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.
Düşen kargo uçağının yere çakılma anı otobanda seyir halindeki bir otomobilin kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi. Görüntülerde yükselmeye çalışan kargo uçağı bir anda yere çakılmaya başladığı, araç sürücüsü ise aracını durdurup geri kaçmaya çalıştığı görülüyor. Düşen uçak büyük bir gürültü ile patladığı anda, uçağın düştüğü noktaya yakın olan araçlardaki insanların panikle kaçıştığı görülüyor.Yere çakılan uçaktan yükselen dumanların gökyüzünü kapkara bir alana dönüştürdüğü görülüyor.İşte  Youtube Afganistan’da uçak kazası videosu:

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir