Kitabımıza Ayraç Yapalım

1Kitap okurken nerede kaldığımızı bulmak ve güzel bir görüntü ile kitap okumak isterseniz bu kedi size yardımcı olacaktır. Özellikle Türkiye’de kitap okuma sayısının çok düşük olması bu tür etkinliklere karşı olan ilgiyi azaltsa da yine de kitap okumasını seven arkadaşlarımızı düşünüp bu tasarımı yayınladık.

2

Öncelikle şeklimizi kesmeliyiz. Eğer elinizde sert bir karton mevcutsa bu işlemi onunla yapmanızı öneririz. Kartonun şekilli (mesela resimde gördüğünüz gibi benekli) olması güzel bir görüntü oluşturacaktır. Eğer düz renk bir karton varsa elinizde daha sonra onu kuru kalem veya keçeli kalem ile boyayabilirsiniz.

Şimdi yapmamız gereken şeklimizi kesmek. Düzgün ve itinalı kesmeye dikkat edin.

 

3

Kesim işlemi bittikten sonra oluşan şekil bu şekilde olmalı. Kedimizin kafası, kolları, bacakları ve tabi ki kuyruğunu güzelce kesmeliyiz.

 

 

 

 

4Daha sonra kıvırma işlemlerine başlıyoruz. Değişik şekillerde bir kitabımızı okurken kedimizin bizi beklemesi için başını, kollarını, bacaklarını ve kuyruğunu katlıyoruz. Katlama noktaları kedinin bağlantı noktalarından olmalı.

 

 

 

5Katladıktan sonra yanda gördüğünüz şekilde kedinin durabilirliğini test edin. Eğer kediniz düzgün bir şekilde durabiliyorsa katlama işlemi sorunsuz halledilmiş demektir.

 

 

 

 

6Kitapta nasıl duracağına gelince sizlere birkaç örnek gösterebilirim. Yandaki resim ve sonraki iki üç resim kitap üzerinde biz kitabımızı okurken nasıl duracağı hakkında size bilgi verecektir.

 

 

 

 

8   7

Sohbete katılın

3 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bu harika bir uygulama, çok teşekkürler.