Uğur Böcekleri Isırır mı?

Gönderen Editor Tarih Ekim - 8 - 2012

Uç uç böceğim, annem bana terlik, pabuç alacak…

şeklinde yıllarca oyun oynadığımız hatta belkide böcek korkumuzu yendiğimiz böcek türüdür . Genellikle yaprak biti ve mantar yiyerek çoğalırlar. Üzerlerinde kırmızı üzerine siyah, sarı üzerine siyah veya tam tersi siyah üzerine kırmızı sarı kabukları bulunur. Oldukça güzel uçabilirler. Çok sıkıştıklarında ise ayaklarını kendilerine çekerek ölü taklidi yaparlar.

Her ne kadar kıskacı kuvvetli ve zehirsiz olsa da çok nadir olarak insanları ısırdıkları görülebilir. Bu tamamiyle kendini koruma amaçlı bir tepkidir. Bunun dışında ısırma eğilimi göstermezler. Bitki zararlılarını yedikleri için tarımda genellikle korunma amaçlı kullanılırlar.

4 Yorum to “Uğur Böcekleri Isırır mı?”

 1. Ahmet dedi ki:

  Az önce ensemi siyah benekli sarı bi uğur böceği ısırdı. İğne batması gibi sanki. Merak ettim bakayım dedim bi zararı var mi diye. Yazılanlara gore bi zararı yok. Yarım saat sonra ağzımızdan köpükler çıkmasın da 🙂 Bi de bazen oluyo tişörtüme konuyo yeşilimsi bi sıvı bırakıyor. O ne ki acaba üstüme mi isiyo ne .d

 2. cemrenur dedi ki:

  ısırırsa ciddi bir hasar olur mu uğur böceği evcilleştirilir mi ???? Iğur bövcekleri hamile olur mu ? uğur böcekleri kendi aralarında konuşur mu???

 3. dilara yildiz dedi ki:

  Isirigin bi zararı varmi 😀

 4. Furkan Şenol dedi ki:

  Isırığının zararı yoksa iyi 🙂

Cevapla

Anket

 • Oyun size ne kazandırır?

  Sonuçlar

  Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası