Tebrikler! Bu yazıyı okumakla tam 25 puan kazandınız. şifrenizi profilinizdeki puanınızın yanında bulunan (+) işaretine tıklayarak açılan sayfaya girdiğinizde puanınız hesabınıza aktarılacaktır.

Sivrisinekler Ne ile Beslenir?

Gönderen Editor Tarih Ağustos - 17 - 2012

Sivrisinekler aslında ilginç yaratıklardır. Fakat bir o kadar da iğrenç. İnsanların en nefret ettikleri böcekler arasında gelirler. Özellikle de gece yatakta kanat çırpmalarını duyduklarında. O vızıltı sesi insanı çığrından çıkarır. Sivrisinekler ile ilgili bir çok yazı yazmıştık. Bunlardan en çok dikkat çekeni de sivrisinekler neden sokar olmuştu. Bunun yanında nasıl kan emdikleri ile ilgili bir bilgi de vermiştik. Daha fazla bilgi almak için sitemizde arama yapabilirsiniz. Şimdi gelelim asıl konumuza. Sivrisinekler ne ile beslenir sorusu sorulduğunda bir çok kişi “insan kanı ile” cevabını verir. Fakar aslında bu doğru değildir. Birçok sivrisinek belki de hayatında hiç insan göremeden ölmektedir.

Asıl cevap ise sivrisineklerin suda bulunan algler ve organik atıklarla beslendikleridir. İşte bu yüzden suyun çok olduğu yerlerde (mesela Edirne’deki pirinç tarlalarının yanında) ve organik atıkların olduğu yerlerde (bataklık ve hayvansal gübrenin olduğu yerlerde) daha çok bulunurlar. Suyun kenarında bulunan ve özellikle yeşilin bulunduğu bir alandaysanız o zaman sivrisinekler sizi bulabilir. Dikkatli olun.

Cevapla

Anket

  • Ne Tür Etkinlikler İlgi Çekici Olur?

    Sonuçlar

    Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası