Savaşan Kahramanlar

Çocukların son zamanlarda bilgisayar karşısında kalması aileleri içinde sorun olmaya başladı. Dışa dönük olmayan içine kapalı çocukların yetişmesi belki de teknoloji yüzünden.

Bunu aşmak ve çocuklarının el göz koordinasyonunu geliştirmek isteyen aileler veya büyük olsa da kendisini hala küçük hisseden aileler için güzel bir tasarım yapılmış.

Tasarım aslında eskilerin tasoları gibi. Gerekli malzemelerimiz az sonra da göreceğiniz gibi mum tablası ve kalın çubuklar. Tabi bu savaşan kahramanlarımıza bir de arena yapmak isterseniz tahta ve karton da gerekli olacaktır.

İşte savaşan kahramanlarımız:

         

Asıl kullanacağımız malzeme işte yanda gördüğünüz mum tablaları. Daha doğrusu marketlerden aldığımız ve oldukça ucuz olan bu küçük mumların kalıpları. Bunları savaşan kahramanlarımızın dönmeleri için çubuklara takacağız.

.

.

.

.

Mumların kalıplarını dikkatli bir şekilde ayırmanız gerekiyor. Çünkü bunları çok ince olduğundan hemen bükülüp yamulabiliyorlar.

.

.

.

.

Daha sonra bunları aşağıda da gördüğünüz gibi çubuklara geçirip dönebileceği kadar parça bırakıyoruz. Çubukları tahtadan kesip birazcık uzun bir şekilde bıraktığımızda çok daha güzel döneceklerdir.

   

Tahtadan oluşturduğumuz çubukları yaklaşık 3 cm uzunluğunda kalıplara yerleştirdiğimizde alttan çok küçük bir şekilde sadece dönmesine yarayacak şekilde çıkacaktır. Bu da onların yaklaşık 30 saniye dönmelerini sağlayacaktır.

.

.

.

Eğer gerçekten bunları savaştırmak istiyorsanız o zaman bunlara bir arena yapmanız gerekebilir. İşte o zaman aşağıdaki resimlerde gördüğünüz gibi bir düzenek oluşturabilirsiniz. İşte arenanın görüntüleri:

   

En son olarak bunları çocukların sevdiği birer oyuncak haline getirmek isterseniz üzerine bir kaç kahraman resmi yapıştırabilirsiniz. Böylece onlar daha heyecanlı bir şekilde oynayabileceklerdir.

Oyun ise oldukça basit. Arenada dönmeye hazırlanan savaşçılarımızı döndüren çocuklardan hangisinin kahramanı daha çok dönerse o kazanıyor. Hatta üzerindeki kahramanlara da birer puan vererek en çok puanı alanı galip seçebilirsiniz.

İşte bununla ilgili kısa bir video:

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir