R: Taşımacılık

Günümüzde en çok gelişen sektörlerden bir tanesi de taşımacılık sektörüdür. Gelişmesi sebeplerinden biri tanesi dünya nüfusunun sürekli artması bu artışa oranla da ihtiyaçların artmasından kaynaklanmaktadır. Günümüzde her şey de olduğu gibi taşımacılık sektöründe de büyük gelişmeler yaşanmaktadır. Artık günümüzde sürekli insanlar fark yaratma çabası içerisindedir, bu sebeple her şey hızlı bir şekilde gelişmektedir. Eskiden böyle değilmiş. İnsanlar hayvanlara biner ulaşmak istediklere yerlere gitmek için haftalar hatta aylar öncesinden yola çıkarlar eşyalarını ise atlarıyla ve develeriyle taşırlar imiş. Günümüzde her şey profesyonel bir hal almıştır. Kim düşünebilirdi ki eskiden hava yolları kargo ya da taşımacılığı diye bir kavram oluşacağını. Günümüzde artık hava yolu ile dahi taşımacılık yapılmaktadır.

Eskiden haftalar hatta yıllar bile alan uzun yollar artık hava yolu taşımacılığı ile saatlere kadar düşmüştür. Günümüzde Deniz Taşımacılığı kavramlarında da oldukça büyük gelişmeler vardır. Dış ticarete en büyük desteği Denizcilik Taşımacılığı sağlamaktadır. Özellikle ada ülkelerinde büyük önem taşımaktadır. Bu kavramlar lojistik ile yakın alakalıdır. Lojistik ürün ve hizmetlerin istenilen zamanda istenilen yere istenilen sürede iletilmesine olanak sağlayan bir araç olarak tanımlanabilir.

Herhangi bir üretim ve pazarlama organizasyonlarında lojistik desteğinin olmaması faaliyetlerin sürdürülmesi oldukça zordur. İşletmelerin ürünlerini pazarlara ulaştırmak isterler. İşletme için büyük öneme sahiptir. Bu sebepten dolayı kişi ve kuruluşlara hizmet veren çeşitli, lojistik firmaları mevcuttur.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir