R: Çanta

Dünyada her şeyin başlangıcı insan ihtiyaçlarına dayanmaktadır. İnsanlar hayatlarını sürekli kolaylaştırmak için uğraşırlar. Bu uğraşları sonucunda gereksinimin farkına varır ve çözüm yolları üretirler. Bu düşünceyle insanlar en basitinden çanta imal etmeye başlamışlardır. Taşıyabilecekleri yükleri sırtlarında ya da ellerinde konumlandırabilmek için çeşitli çanta modelleri üretmeye başlamışlardır. Kişi en basitinden hayatının akışını kolay hale getirmek için yanında bulundurması gereken eşyalarını ya da bir yolculuğa çıkma vesilesiyle çanta’ ya gereksinim duyar. Ürünler ise bu gereksinimlerin sürekli artması sebebiyle sürekli gelişir, yenilenir ve çoğalırlar.

Günlük hayatta en basitinden bu duruma nerede karşılaşırız: bir öğrenci ya da bir kardeşiniz okula her gün giderken kitaplarını da yanında götürmelidir. Kitaplarını taşıyabilmek için okul çantaları bir ihtiyaçdır. Bu şekilde okula gidip gelmesi kolaylaşmış olur. Ya da arkadaşlarınızla denize gitmek istiyorsunuz. Tabi ki de sırtınızda çok abes bir şey olmasınız istemezsiniz. Şöyle kibar bir sırt çantası her zaman işinizi görecektir. İnsanların geneli itibari böyle düşünür. Hiçbir insan ” bu çanta bana yakışmıyor ama sırtımda taşıyorum” dediğini ciddi anlamda hiç duydunuz mu?

Bu ihtiyacın çoğalması sebebiyle sırt çantaları renklenmiş, şekillenmiş ve çoğalmıştır. Çanta olarak sadece sırt çantası yok tabi ki de! Birçok çeşitleri mevcuttur. Bu sebepten ötürü erkek çantası kız çantası adı altında da farklılaşmışlardır.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir