Postalarınızın Kontrolü

Bazı arkadaşlarımız sitemiz üzerinden aldıkları e-posta hesaplarını kullanmakta zorluk çektiklerini sürekli siteye girip e-posta hesaplarını kontrol etmek istediklerinde uzun işlemler yapmaları gerektiğini bunun kısa bir yolu olup olmadığını sormuşlar. Onlar için sitemiz üzerinden kullanabilecekleri e-posta hesaplarının ayarlarını anlatıyorum burada.

Buraya tıklayarak Windows Live Mail programını indirerek kullanabilirler e-posta hesaplarını. Nasıl yapacaklarına gelince; programı kurduktan sonra onlara bir e-posta hesabı girmesini isteyecek. İşte o zaman bizden aldığınız e-posta adresini girebilirsiniz.

Gelen posta adresi (POP3): mail.2kr2.com

Giden posta adresi (SMTP): mail.2kr2.com

Eposta kullanıcı adınız: [email protected] burada nickiniz yazan yere kullanıcı adınız gelecek.

Şifrenizi biliyorsunuz zaten.

Sunucu kimlik doğrulaması gerektirir ve giden ile aynı kullanıcı adını kullanması gerekir.

Giden posta (SMTP) için port: 587

Gelen posta (POP3) için port: 110

İletilerin bir kopyasını sunucuda bırak seçeneğini kaldırırsanız eğer posta kutunuz hiç dolmayacaktır. Eğer işaretli kalırsa 250 mb dan sonra posta kutunuz dolacaktır.

Microsoft office outllok içinde ayarlar aynı. Zaten kullanmanız gereken ayarlar gelen-giden posta adresi, gelen-giden posta için port numarası ve kullanıcı adınız ile şifreniz. Dikkat edin Windows live mail programında kullanıcı adınızdan sonra @2kr2.com eklemeniz gerekmektedir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir