Tebrikler! Bu yazıyı okumakla tam 25 puan kazandınız. şifrenizi profilinizdeki puanınızın yanında bulunan (+) işaretine tıklayarak açılan sayfaya girdiğinizde puanınız hesabınıza aktarılacaktır.

Oje ile Bardak Tasarımı

Gönderen Editor Tarih Eylül - 23 - 2012

Ojeleri kullanarak bardaklarınıza güzel tasarımlar yapmak ister misiniz? Genellikle bayanların olduğu evlerde ojeler oldukça fazla çeşit ve sayıda bulunur. İşte biz de bu ojeleri kullanarak saydam bardaklarımızın tabanına (isterseniz etrafına) değişik tasarımlar yapacağız.

Gerekli olan malzemeler; tasarım yapılacak bardak, geniş bir kap, su, kürdan, oje (istediğiniz renk ve çeşitte), oje kurutucu (isteğe bağlı)

İlk olarak tasarımı yapacağımız bardağın diğer tarafları batmasın diye bant ile kapatıyoruz. Böylece istemediğimiz bölgelere ojenin bulaşmasını engelleyeceğiz.

.

.

.

Bir kaba su koyuyoruz ve suyun tam ortasına doğru ojelerimizden istediğimiz kadar damlatmaya başlıyoruz. Damlatma işini abartmadan birkaç damla ile yapmanızı öneririz.

.

.

Üst üste damlattığımız ojeleri bir kürdan yardımı ile aynı  ebruli sanatı yapar gibi dağıtıyoruz. Böylece istediğimiz görsellikteki tasarımı oluşturmaya çalışıyoruz.

.

.

.

Son olarak tasarım yapacağımız bardağı içine daldırıp çıkartıyoruz. Çıktıktan sonra ojelerin dağılmaması için hemen ters bir şekilde koyuyoruz. Biraz zaman geçtikten sonra etrafındaki bantları da çıkarabilirsiniz.

Eğer isterseniz oje kurutucu damlatarak daha hızlı kurumasını sağlayabilirsiniz. Artık bardaklarımız hazır. Güle güle kullanın.

Cevapla

Anket

  • En sevdiğiniz makale kategorisi?

    Sonuçlar

    Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Arama

Site Haritası

Site Map | Site Haritası